24 квітня у різних соцмережах з‘явилась інформація, що на території шахти «Надія» мають розмістити ув‘язнених. Зі слів старости Соснівки Ірини Харчук, адміністрація шахти повідомила про намір залучення до робіт осіб, які засуджені і відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
25 квітня ситуацію довкола “Надії” прокоментували представники влади Червонограда:
1 травня у Соснівці люди вийшли на площу, протестуючи проти можливого задіяння до роботи на шахті «Надія» людей, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.


До соснівчан прийшли представники шахти: директор Павло Мороз та Сергій Троцько, який представився радником директора.

Пізніше люди рушили на шахту, щоб оглянути приміщення, яке готують для розміщення ув’язнених. Вже біля підприємства соснівчани поспілкувались із головою профспілки шахти “Надія” Русланом Віхотем.
Додамо, що, як повідомив журналістам Ехо Червонограда помічник генерального директора ДП “Львіввугілля” Володимир ВОВК:
Озвучена 1 травня представником ПРАТ «Шахта «Надія» Сергієм Троцько інформація щодо ДП “Львіввугілля” не відповідає дійсності. Приватне акціонерне товариство «Шахта «Надія» понад 20 років не входить до складу ДП «Львіввугілля».
Вважаю за потрібне наголосити, що ця особа не є працівником ДП «Львіввугілля» і ніяк не уповноважена у публічному просторі коментувати діяльність нашого підприємства. Тому слова Сергія Троцька жодним чином не можуть бути джерелом інформації щодо виробничої ситуації на державних шахтах (об´єктах критичної інфраструктури) у воєнний час.
Шахти ДП «Львіввугілля» на сьогодні працюють у штатному режимі.
2 травня на інформацію про наміри залучити засуджених на шахти біля Нововолинська та Червонограда відреагував міський голова Нововолинська Борис Карпус:
Перш за все вимагаю пояснень від керівництва ДП «Волиньвугілля». Готую запити в Міністерство енергетики та Міністерство юстиції, Волинську обласну військову адміністрацію та Володимирську районну військову адміністрацію.
Нововолинський міський голова заявив – ні він, ні міська рада повідомлені не були та жодних дозвільних документів не давали.
Моя позиція чітка: поки сотні чоловіків з Нововолинська захищають державу на фронті, в місті має бути порядок і спокій.
Борис Капус додав: вже мав розмову з мером Червонограда, який солідарний зі ним.
2 травня під час щовівторкової наради у Червоноградській міській раді староста Соснівки Ірина Харчук оголосила, що соснівчани збираються прийти на сесію, аби висловити свою позицію з приводу можливого залучення ув’язнених до робіт на шахті.
На ситуацію довкола шахти «Надія» відреагував і депутат Верховної Ради Михайло Бондар. У своєму дописі у фейсбуці він зауважив, що
Згідно із зверненням територіальних та первинних організацій Профспілки, залишається остаточно не вирішеним питання бронювання працівників вугледобувних підприємств.
Чисельність працівників по багатьох вугільних підприємствах дійшла до критичної межі. Підприємства за крок до зупинки, через неукомплектованість технологічних ланцюгів з підготовки виробок та видобутку вугілля. Своєчасне оформлення та дотримання законного бронювання працівників шaxт може забезпечити стабільне їх функціонування, а державі – енергетичну незалежність в умовах воєнного стану.
Звернувся до Міненерго негайно втрутитись в ситуацію та дати необхідні вичерпні роз’яснення щодо бронювання шахтарів та щодо питання залучення до роботи в шахтах осіб, які відбувають покарання.

Того ж дня депутат Червоноградської районної ради Олександр Клімов повідомив:
Як мені відомо, саме зараз працівники СБУ спільно з Національною поліцією проводять обшуки на ПрАТ «Шахта «Надія».Джерела в правоохоронних органах повідомляють, що обшуки проводять в рамках кримінального провадження по розтраті державного майна.
Третього травня соснівчанка Вікторія Заблоцька передала журналістам Ехо Червонограда відповідь від міністерства енергетики.
Перший заступник міністра енергетики повідомив: шахта не інформувала Міненерго про впровадження такого «пілотного проекту» і не подавала пропозиції щодо погодження його реалізації в рамках чинного законодавства.
4 травня соснівчани приїхали на сесію Червоноградської міської ради. Люди вимагали підтримати їхній протест проти розміщення на шаїті “Надія” ув’язнених.

Староста Соснівки Ірина Харчук озвучила під час сесії звернення соснівчан щодо можливості залучення до роботи на шахті «Надія» людей, котрі відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
Прокоментував ситуацію довкола ініціативи керівництва залучити до роботи на шахті ув‘язнених і голова профспілки шахти «Надія» Руслан Віхоть. А от представників адміністрації шахти на сесії не було.
Свою позицію щодо можливого залучення до роботи на шахті «Надія» ув‘язнених пояснили мешканці Соснівки.
5 травня видання БУГ повідомило:
На шахту «Бужанську» хочуть працевлаштувати засуджених. Цю інформацію підтвердили в ДП «Волиньвугілля». На першому поверсі держпідприємства, що знаходиться в Нововолинську, вже навіть облаштували гуртожитські кімнати.
Матеріал доповнюється