Нагадаємо, 17 березня в Червонограді обговорювали, як покращити привабливість міста і якість життя в громаді. Зустріч проходила в рамках проекту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України». І ми продовжуємо розповідати про проекти, які вже презентували для подальшої реалізації. Розповідаємо в порядку презентування. Першим був “Сквер Героїв”, про нього – ТУТ. Другим – “Медіахаб справедливої трансформації”. Про хаб розповідала головна редакторка телеканалу “Бужнет” Катерина Вернер.
– Суть проекту у тому, щоб створити платформу комунікації між владою, мешканцями міста та бізнесом, а також між потенційними інвесторами для того, аби показати і підтримати імідж нашого міста,
– розповіла Катерина.
Хаб, зі слів редакторки “Бужнету”, має підвищувати рівень лояльності до трансформації.
Адже сьогодні ми говоримо багато про те, що Червоноград є таким своєрідним вугільним краєм. І у більшості людей є такий стереотип, що тут лише є лише шахти. Проте у нашому місті розвивається культура, розвивається туризм, є багато народних ремесел. Про це все потрібно розповідати.
Цей діалог повинен бути відкритим, і не лише мешканці нашого міста повинні знати про процеси, які відбуваються, а, я думаю, усі області України повинні знати, що Червоноград – це не лише вугільний край, а і сучасне, прогресивне та комфортне для життя місто.
Медіахаб, на думку Катерини Вернер, сприятиме підвищенню рівня обізнаності і залучатиме мешканців, зокрема – молодь, до обговорення.
Сьогодні ми згадували про те, що молодь не бере активну участь у житті міста і хоче виїжджати з нього. Але от такі обговорення – вони будуть показувати, що у міста є перспективи, що тут створюються нові робочі місця, що є якесь бачення майбутнього цього міста. І тому ми хочемо також залучати молодь до обговорення і будемо відкриті до такого діалогу.
Головним форматом обговорень автори проекту обрали подкаст. Катерина Вернер зауважила, що це новий для України формат.
Контент буде розміщуватися не на одній платформі, а паралельно транслюватися на різних платформах – ютюб-канали, традиційне телебачення і радіо, а також соціальні мережі, користувачами яких є активна молодь.
Найбільше подкасти слухають ті люди, які готові чути, аналізувати та обговорювати, вважає Катерина Вернер.
Це, власне, люди віком від 30 до 50 років, які і беруть активну участь у житті міста, які вже вирішили, що вони будуть тут жити, хочуть бачити зміни і хочуть знати про ці зміни.
На кого, за словами Катерини Вернер, націлений проект:
- на шахтарів, голів та учасників шахтарських профспілок, які братимуть участь в обговореннях, які потребують роз’яснень;
- мешканців громади, які отримають достовірну інформацію;
- владу міста, яка буде мати можливість висловити власну позицію і своє бачення;
- молодь міста;
- журналістів, які матимуть доступ до медіахабу.
Запустити Медіахаб планують вже до листопада цього року. Бюджет пректу – 400 000 грн. Сюди, як розповіла редакторка “Бужнету”, входить оренда приміщення, його облаштування та закупівля необхідного обладнання.