Відділ освіти отримав висновки та рекомендації після проведених геологічних досліджень на території гімназії імені родини Луговських.
Експерти виявили низку проблем, через які підвал, який використовувався як укриття для кількох сотень учнів закладу, затоплює вода, розповів журналістам Ехо Червонограда начальник відділу освіти Ігор Гомонко.
Перша проблема – в підпірній стінці, що розташована між гімназією та басейном «Дельфін», мали облаштувати дренажну систему для відводу грунтових вод в каналізацію. Але при будівництві школи її не облаштували.
Друге – відсутні ринви для стоку дощової води з дахів блоків. З похилого даху вода стікає просто біля фундаменту.
У висновку, який надали відділу освіти, є перелік рекомендацій, які слід виконати, аби укриття більше не підтоплювало.
Це встановлення ринв, аби відвести дощові води від фундаменту школи, облаштування дренажу у підпірній стінці для відведення грунтових вод, а також гідроізоляція підлоги і стін підвального приміщення, відновлення відмостки, доріжок, через які опади протікають в підвал.
Проте, каже Ігор Гомонко, при аналізі роботи оцінили в мільйони. Таких грошей в освіті зараз немає. Як вихід начальник відділу бачить поетапне вирішення питання. В першу чергу вважає необхідним проведення робіт із облаштування дренажу у стінці та встановлення ринв.
Але питання поетапності робіт та й взагалі, де вишукати гроші на виготовлення проектно-кошторисної документації та реалізації заходів, мають вирішити депутати.
Поки навчальний процес відновили за рахунок розміщення дітей під час тривог в укриттях навколо гімназії. Але на перспективу роботи все одно планувати треба, адже спрогнозувати рівень небезпеки в майбутньому неможливо. Досвід показав: багаторічне нехтування цивільним захистом зараз приносить свої плоди.
Правда, начальник відділу освіти вважає, що це має бути загальноміська програма. Адже далеко не всі школи мають приміщення під укриття в будові закладу. Тож в будь-якому випадку для сховищ змушені будуть використовувати підвали житлових будинків та сусідніх будов. Тож підхід до вирішення питання має бути комплексним.