Про стан укриттів навчальних закладів Червоноградської громади

Тут зібрали інформацію про те, як облаштовують укриття у навчальних закладах Червоноградської громади.


🗜Стежимо!
Публікація, у якій ми досліджуємо процеси, явища та намагаємось вплинути на позитивні зміни у нашій громаді. Публікація доповнюється.

Для початку нагадаємо: від серпня 2022 року ми вже неодноразово розповідали про укриття у закладах освіти. І зараз продовжуємо стежити за цією темою.

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ

2 лютого під час засідання сесії Червоноградської міської ради депутатка Анна Колтакова звернулась щодо гімназії №4. Через відсутність укриття в навчальному закладі учні навчаються за змішаною формою, чередуючи очну та дистанційну форми. Проте з відключеннями світла, каже депутатка, онлайн-уроки майже не проводяться:

До мене звернулись батьки учнів четвертої школи. Там немає укриття, тому навчання відбувається у змішаній формі – тиждень старші класи навчаються очно, тиждень молодші. Один генератор їм виділив відділ освіти, інший генератор школі подарували. Генератор не заправляється і не працює. Навчальний процес зривається – коли діти на дистанційному навчанні і немає інтернету, уроки не відбуваються. Деякі вчителі проводять уроки онлайн зі школи, тому, коли в школі немає світла, навчання теж не проводиться.

У підсумку, коли в дитини молодших класів три-п’ять уроків, відбувається 1-2 уроки щодня. Батьки дуже просять звернути на це увагу.

На звернення Анни Колтакової відповів міський голова Червонограда Андрій Залівський:

Сьогодні (2 лютого, – авт.) на нараді відділ освіти отримав доручення дати інформацію, які навчальні заклади мають генератори, але їх не використовують, і написати пояснення, чому. Тому що було сказано, що була вказівка. То хочу всім доповісти, що півтора тижня тому, до мого відрядження, відділу освіти було дано доручення: ми генератори не для того роздавали, щоб вони стояли, як музейний експонат. Тепер я хочу перевірити, хто не спрацював – чи відділ освіти, чи дирекції навчальних закладів. І тоді покажем.

До слова, сьогодні ж, 2 лютого, деякі гімназії почали звітувати про наявність у них генераторів. До прикладу, гімназія №5 повідомила на своїй сторінці:

Інформуємо, що для потреб гімназії за сприяння міської влади передано генератор. Тож за відсутності електроенергії гімназія матиме змогу залишатися із зв’язком та бути частково освітленою.

Школа №11 теж написала на сторінці:

Повідомляємо Вас, що у Початковій школі №11 використовується генератор, який включається згідно графіка відключень НЕК “Укренерго”

Гімназія №3 теж відзвітувала про використання генератора:

Шановні батьки! Повідомляємо, що генератор, який було надано закладу, використовується для живлення кабінетів інформатики №39 та №40. Генератор працює лише під час вимкнення електроенергії, згідно з графіком відключень Львівобленерго (II група).

Нагадаємо, через укриття в одній із гімназій вже переходили на дистанційне навчання.

У зв’язку з аварійною ситуацією (порив тепломережі) в укритті Червоноградської гімназії імені родини Луговських з 10 січня учні цього освітнього закладу навчатимуться дистанційно до приведення укриття в належний стан,

– повідомила міськрада.

21 січня місцевий активіст та депутат Червоноградської райради Олександр Клімов разом з депутатом Червоноградської міськради Михайлом Лапцем опублікував світлини укриття гімназії – і виявилось, що до належного стану досі не наблизились.

25 січня у коментарі Суспільному директорка гімназії Любов Денисюк розповіла – облаштовували укриття згідно з вимогами. Але з настанням холодів і дощів приміщення почало затоплювати водою.

Потім вода почала потихеньку спадати. Це вже десь від початку другого семестру вона ніби спадала. І ось коли ми прийшли після вихідних в понеділок, води стало ось так багато.

В міську раду, каже директорка, вони зверталися і неодноразово. Кошти виділялись, але не знайшлося підрядника, який би виконав роботи.

Очевидно роботи тут дуже непрості, треба фахівців, вузьких спеціалістів.

Проблема в тому, що чомусь дуже високо є грунтові води. Причини цього ми не можем встановити, скільки років не пробували, – каже начальник відділу освіти Ігор Гомонко.

Виділено було 250 тисяч гривень, думали, що ми щось зробимо. Але у зв’язку з тим, що є постанова Кабінету Міністрів, в якій є порядок і перелік трьох груп, за ті роботи не було гарантовано вчасної оплати, ні один підрядник не захотів братися за ту роботу.

Суспільне переказує розмову з Ігорем Гомонком – освітяни замовили комплексну експертизу, щоб з’ясувати причину підтоплень

Спеціалізована львівська установа наче й готова нам зробити геологічне дослідження, встановити причини і дати рекомендації, що робити далі. Місто готове виділити гроші. Проблем в грошах нема. Проблема – не знаєм, що робити.

Проте постає питання – чому ці дослідження замовлені тільки зараз? Адже, як виявилось, про ситуацію з підтопленнями знали вже дуже давно.

24 січня під час наради до керівника відділу освіти Ігоря Гомонка звернувся перший заступник міського голови Дмитро Балко, аби той роз’яснив, чому і досі укриття не відремонтоване.

укриття у закладах освіти
Фото Олександра Клімова

Усунення підтоплення триває вже два тижні. Я думаю, якби комунальники ставились так до своєї роботи, засоби масової інформації і мешканці їх би з’їли,

зауважив Дмитро Балко.

Там через фундамент йде вода. Треба робити обстеження грунтовне, тому що впродовж 30 років, скільки я працюю в освіті, там стояла вода по коліна. Зараз там проступають грунтові води під час опадів. Зі стін фундаменду йде просочення.

З Миколою Івановичем (Мисаком, – авт.) вчора (23 січня, – авт.) ми мали розмову, проконсультувався, треба щось грунтовне робити. Тому що до восьмої школи 100 чи 150 метрів відстань – там сухі підвали більш-менш. А тут, видно, геологія якась.

Через стіни ллє, ми не можемо гідроізолювати. Вскривати фундамент – це дороговартісно.

відповів Ігор Гомонко.
Фото Олександра Клімова

З року в рік освіту в коштах ніхто не обмежував. Подайте пропозиції, що потрібно зробити, щоб цей підвал привести в надежний стан. Якщо там потрібно провести ряд інженерних заходів, прошу подати пропозиції. Потрібно розробити проектно-кошторисну документацію – її можна зараз розробляти і, відповідно, втілювати. Я прошу подати пропозиції по 9 школі,

наголосив Дмитро Балко.

Проте схоже, що представники Червоноградської міської ради не тільки не знають, як привести укриття гімназії імені родини Луговських до ладу. Вони і у версіях, чому сховище затопило, плутаються.

9 січня на каналі Червоноградської міської ради було опубліковане повідомлення, що учні гімназії переходять на дистанційне навчання через аварійну ситуацію в тепломережі. А вже 26 січня на тому ж каналі заявили – учні аварійні ділянки впродовж останніх 10-15 років були замінені.

Таким чином вдалося просушити підвали, і з вересня по грудень 2022 року ці приміщення використовувались.

– пишуть на каналі міськради.

Тобто, ремонтні роботи провелись задовго до вересня, адже після усунення несправностей, підвал встигли осушити. А вода в укритті, виявляється, – це наслідок танення снігу і дощів, через які піднялись грунтові води.

Правда, в приміщенні були вода і болото ще в жовтні, і ми про це публікували. Не стільки, скільки зараз, але були, і ми про це писали тут:

Але головне питання: дощі і сніг – це таки остаточна версія, чи таки була аварія на тепломережі, аварійні ділянки якої замінили? І про необхідність заміни яких ми писали ще у серпні:

25 січня батькам учнів гімназії повідомили: 26 січня до очної форми навчання повертаються паралелі 7-8 класів. Вибрані саме ці паралелі тому, що кількість дітей на них вміщається в укритті церкви, яка розташована за кілька дворів від навчального закладу.

Інші укриття готують. Адміністрація школи сподівається їх доробити кінця тижня. З понеділка, 30 січня, вийдуть на очне навчання всі діти, додають в повідомленні.

А вже 27 січня батькам повідомили: на очне навчання учні 6-х класів вийдуть, але, на жаль, не з понеділка (30.01), а можливо, з вівторка (31.01).

укриття у закладах освіти
Фото Олександра Клімова
укриття у закладах освіти
Фото Олександра Клімова

Нагадаємо, перед новим навчальним роком ми обійшли кілька укриттів шкіл. Тоді запросили разом з собою депутатів. І перше, що кидалось в очі у кожному укритті – стан мереж.

укриття у закладах освіти
Укриття гімназії №8 29 серпня. Стан мереж у гімназії імені родини Луговських – приблизно такий.
укриття у закладах освіти
Укриття гімназії №8 29 серпня
укриття у закладах освіти
Укриття гімназії №8 29 серпня

Одне із основних застережень – комунікації в підвалах. Вони в жахливому стані, а з початком опалювального сезону ризик поривів ще збільшиться. Тому місцевій владі слід заздалегідь подумати про матеріали для ліквідації аварій, а ще запланувати заміну труб. Ми маємо облаштовувати ці укриття на роки та слідкувати за їхнім станом, якщо, звісно, здатні вчитись на своїх помилках.

писали ми у матеріалі “Скоро в укриття”

1 вересня Червоноградська міська рада виділила 239 тисяч гривень КП «Червонограджитлокомунсервіс» на укриття. В цю суму, як прокоментував Андрій Залівський, входить закупівля необхідних матеріалів для оперативного усунення аварійних стуацій. Йдеться про мережі, які прокладені через укриття у закладах освіти, що відведені для перебування учнів та вихованців садків.

Сподіваємось, подальшим кроком буде виділення коштів на заміну мереж. Адже, перебуваючи в укритті, не солодко розуміти, що над тобою може прорвати каналізаційну трубу чи мережу теплопостачання.

писали ми більше чотирьох місяців тому.

20 вересня у міській раді повідомили:

Майже всі укриття у закладах освіти громади, визнали придатними для перебування дітей. Так вирішили після повторного огляду.

Винятком стали тільки Волсвин – там взагалі немає укриття, та Борятин – там в укритті виявили аварійну плиту. На усунення аварійності уже виділені гроші, мають провести роботи.

Відтак, з понеділка, 19 вересня, до очного навчання замість змішаного приступили гімназії (в минулому – школи) №5 та 10. Натомість Червоноградський ліцей запрацював у змішаному режимі.

Щодо садків – не працюють ДНЗ №16, 12, 10 та 6. Там зараз проживають внутрішньо переміщені особи. Станом на 20 вересня це 280 осіб.

До слова, це не перша аварійна ситуація у школах. У листопаді учнів 5-9 класів гімназії №3 тимчасово перевели на дистанційне навчання через порив у мережах теплопостачання. Теплоносієм залило частину підвальних приміщень, які в навчальному закладі використовують як укриття.

укриття у закладах освіти
Укриття гімназії №3 29 серпня

Вже 4 жовтня ми показували, в якому взутті приходять діти з укриття гімназії імені родини Луговських.

👀 Продовжуємо стежити!
Публікація доповнюється. Маєте додаткову інформацію — пишіть на echo80100@gmail.com

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format
Ехо Червонограда

FREE
VIEW