Партнерський проект
Наша попередня публікація про петицію до Президента щодо розгляду на законодавчому рівні ініціативи встановлення камер відеоспостереження в закладах дошкільної освіти викликала чималий інтерес у наших читачів.
Відтак, ми вирішили трошки глибше дослідити цю тему. Тим більше, що під час засідання сесії Червоноградської міської ради 21 жовтня депутати піднімали питання про виділення коштів на забезпечення відеоспостереження у школах Червонограда.
Для того, щоб детальніше дізнатись про відеонагляд на таких об’єктах, як садки і школи, ми звернулись до нашого партнера, охоронної фірми Аутпост-СК. І виявилось, що у підприємства вже є досвід облаштування відеоспостереження у навчальному закладі.
Йдеться навчально-реабілітаційний центр “Світанок”.
Ми встановили там камери близько двох років тому.
говорить директор фірми, Віктор Баланюк.
І за цей час були випадки, коли система дійсно знадобилась?
Звичайно. Були випадки, коли перелазили через паркан, нищили територію. Всяке бувало. В Світанку камери виведені на робочий ноутбук, інформація зберігається певний період часу. Тобто, навіть якщо хтось проник на територію НРЦ вночі, керівник зранку зможе переглянути, як все було, і звернутись до правоохоронних органів.
Віктор Миколайович каже – цілком погоджується з необхідністю встановлення камер в навчальних закладах. Каже – все більше підприємців, власників квартир розуміють, що надійна система охорони необхідність, а не розкіш. Тож зрозуміло, що коли йдеться про безпеку найціннішого – дітей – слід зробити усе, що від нас залежить.
Це дієвий спосіб допомагати правоохоронним органам. До прикладу, камери відеоспостереження, які розташовані на Червоноградському ринку, неодноразово допомагали виявляти злодіїв, які лізли до контейнерів підприємців поживитись. Ми активно співпрацюємо з поліцією. Останній такий випадок, коли стала в нагоді система відеонагляду, стався буквально тиждень тому.
Крім того, це і захист майна школи чи садка, та й самих працівників. Адже нерідко спірні конфліктні питання можна легко вирішити за допомогою звичайного відеозапису.
Директор Аутпост-СК розповідає, що система виглядає так – є реєстратор, до якого під’єднані камери. Відповідно до кількості каналів самого реєстратора, кількість підключених камер може відрізнятися. До прикладу до 16-канального можуть під’єднати 16 камер. Можуть одразу, можуть – поступово, залежно від побажання, потреби та фінансової спроможності замовника.
Всередині реєстратора розміщено жорсткий диск, який дозволяє зберігати інформацію впродовж певного часу.
Думаю, якщо йдеться про садочки, то більше, ніж тиждень, тримати відео не буде потреби. Якщо в закладі щось, не дай Бог, станеться, це буде відомо вже наступного дня.
А наскільки великий сам реєстратор? Для нього потрібно якесь приміщення?
Ні, він розміром з добру таку книжку, тож великої площі не займає.
Відео можна вивести на робочий ноутбук, екран чи навіть смартфон і в режимі реального часу пильнувати за тим, що відбувається в приміщенні. А самі камери розташувати не тільки всередині приміщення, а й зовні. Для садків це особливо актуально, адже діти багато часу проводять на майданчиках. Також можна побачити, хто приводить і хто забирає дитину.
Скільки коштує така система?
16-канальний реєстратор, 16 камер та 4-6-терабайтний накопичувач вартуватиме приблизно від 900-1000 доларів. Ще додасться кабель, його вже рахують по факту на об’єкті, та вартість власне роботи. На все обладнання обов’язково йде гарантія. Ну і, звісно, є інженер, який у випадку якоїсь несправності відеоспостереження зможе розібратись та зарадити ситуації.
розповідає Віктор Баланюк.
Відверто, не надто дорогий проект, особливо, якщо впроваджувати його поступово, починаючи з пілотних шкіл та садків. Тим більше, що є батьки, які навіть фінансово готові долучитися до встановлення такого обладнання.
А вам як така ініціатива?