Виконком затвердив нові тарифи на опалення у Червонограді

Ще до вчора тарифи на опалення у Червонограді для населення мали суттєво зрости. Проте все змінилось за одну зустріч


Блог Алли Березюк.

У цьому матеріалі:

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ

1 жовтня виконавчий комітет Червоноградської міської ради повернувся до тарифів на опалення у Червонограді, Соснівці та Гірнику. Проте цього разу – із правками в проекті рішення.

Пов’язані вони з тим, що вчора, 30 вересня, Президент України Володимир Зеленський закликав органи місцевого самоврядування на Конгрес місцевих та регіональних влад. На заході присутніми було підписано Меморандум про непідвищення рівня тарифів. Натомість місцеві громади одержать фінансову підтримку від держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів. У Меморандумі визначено, що для незмінності тарифів у 2022 році держава спрямує до місцевих бюджетів надходження від податку з доходів фізичних осіб у розмірі 4%.

Відтак,

 • тариф на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії для населення – 1809 грн /Гкал з ПДВ (замість 3 263,44 грн, як планувалось раніше)
 • тариф на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії для бюджетних установ – 4 005,30 грн./Гкал з ПДВ;
 • тариф на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії для інших споживачів – 4 005,30 грн./Гкал з ПДВ
 • Нагадаємо, 28 вересня, на засіданні виконавчого комітету Червоноградської міської ради розглянули питання “Про встановлення тарифів КП «Червоноградтеплокомуненерго» на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії на період з 01.10.2021 р. до 30.09.2022 р.”. Вартість опалення у Червонограді мала суттєво зрости.

  Нові тарифи зможуть застосувати на практиці тільки через місяць після прийняття відповідного рішення. Впродовж цього часу вони будуть опубліковані на сайті КП “Червоноградтеплокомуненерго” для ознайомлення споживачів. Відповідно, опалювальний сезон в Червонограді міг розпочатися не раніше 29-30 жовтня.

  Проте, оскільки питання голосування відбулось тільки сьогодні, садочки, школи, лікарні та інші споживачі, які залишились на центральному опаленні, отримають його тільки 2 листопада.

  Нагадаємо, депутати Червоноградської міської ради під час сесії 16 вересня підтримали проект рішення “Про надання дозволу на вiдключення вiд систем централiзованого опалення та постачання гарячої води власникiв квартир та нежитлових примiщень”. Йдеться про 535 звернень про відключення від опалення у Червонограді та населених пунктах, що входять в громаду, від власників квартир та нежитлових приміщень, які були зареєстрованi у виконавчому комiтетi Червоноградської мiської ради у період з 24.09.2020 року до 16.09.2021 року включно.

  Крім того, обранці проголосували і за проект рішення про “надання дозволу на вiдключення вiд мереж центрального опалення житлових будинків по вул. Івасюка, 7, Винниченка, 3 та внесення змiн в схему теплопостачання м. Червонограда”.

  Причина, чому люди так масово йдуть відключатись від центрального опалення проста:

  Тепло все одно дороге

  А мало здорожчати ще більше влітку, коли вслід за новими тарифами на водопостачання та водовідведення виконавчий комітет планував розглядати і питання про тарифи на опалення у Червонограді. Проте тоді його відклали – в день засідання, 26 серпня, в профільному міністерстві відбувалась нарада щодо підготовки до опалювального сезону. Туди поїхали перший заступник міського голови Дмитро Балко та директор КП “Червоноградтеплокомуненерго” Степан Дмуховський. Тож до підсумків наради з міністром виконком ніяких рішень не приймав.

  Перший заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко пояснює, чому змушені піднімати тарифи на тепло

  Нові ціна на опалення у Червонограді виконком все одно буде. Просто її компенсовуватимуть з бюджету. Вже в новому рішенні виконкому прописано – фінуправління має розробити механізм компенсації комунальному підприємству різниці між економічно обгрунтованим тарифом та тим, який забезпечив Меморандум із Президентом.

  Все просто: для теплопостачальних організацій (та й взагалі для комунальних підприємств) тарифи на електопостачання та газ суттєво зросли. А це – головна складова тарифів на центральне опалення. На відміну від звичайних споживачів, з такими підприємствами уряд вирішив не церемонитись – і відпустив вартість енергоносіїв встановлюватись на ринку.

  Відтак, до прикладу, для Водоканалу вартість електрики наразі становить майже 5 гривень за кВт*год. ЧТКЕ до цього часу працювало на тарифі, в який закладено на електроенергію ціни 2017 року – 1,89 грн. Зараз в тарифі закладено 3,49 грн, хоча сплачувати підприємство буде 4,5 грн за кВт*год без ПДВ.

  Тариф на центральне опалення суттєво зросте навіть при тому, що в нього не закладали інвестиційну складову. Не тому, що хотіли здешевити вартість. А тому, що рахунки підприємства заблоковані, а отже воно просто не може нічого інвестувати. Хоча у тому ж Меморандумі про непідвищення рівня тарифів один із пунктів говорить про “розблокування рахунків підприємств теплопостачання, які арештовані через заборгованість по сплаті за природний газ та його розподіл, до 15 жовтня 2021 року”.

  Словом, бути абонентом Червоноградтеплокомуненерго – дуже дорого. Звісно, можна надіятись на субсидію. Цьогоріч витрати на субсидії Кабмін пообіцяв суттєво збільшити. Але чимало людей обрали інший шлях – відключення.

  Як відключити центральне опалення правильно?

  Про процедуру від’єднання ми розпитали в керівника Управління житлово-комунального господарства Андрія Думича. Покроково вона виглядає так:

  • Абонент пише заяву про бажання від’єднатись (це ви мали зробити до 16.09.2021 р. включно. Або доведеться чекати закінчення опалювального сезону)
  • Заяву розглядає міжвідомча комісія. Якщо в будинку вже є 50% від’єднаних квартир, дозвіл дається, якщо ж ні – доведеться спілкуватися з сусідами та відключатись цілим будинком. Ну або приймається ось таке рішення ради, про яке ми писали на початку статті. До слова, приймається воно щороку, проте зазвичай депутати це роблять у вересні, тож люди фізично не встигають провести усі необхідні роботи до початку опалювального сезону.
  • Після рішення комісії вам на руки дають витяг (або рішення ради, згідно з яким ви увійшли в перелік, прийнятий на сесії, який дозволяє від’єднуватись). З цим документом ви прямуєте в КП “Червонограджитлокомунсервіс” та “Червоноградтеплокомуненерго” за технічними умовами на відключення від ЦО.
  • Далі прямуєте до проектної організації за проектом на відключення від центрального опалення.

  Тут важливо зауважити, що всі ті фірми, до яких ви будете звертатися на шляху до індивідувльного опалення свого житла, мають мати відповідні ліцензії. Це не лише запорука того, що ви пройдете всю процедуру до кінця без проблем, а й ваша безпека і комфорт при подальшій експлуатації житла.

  • Вже з проектом ви отримуєте можливість фізично від’єднатися від ЦО. Після проведення необхідних робіт важливо отримати акт про від’єднання. Його надає управитель будинку.

  Тільки у випадку проходження усього шляху, в вашій платіжці зникнуть нарахування за центральне опалення.

  Додамо, що автор цього матеріалу відбула цю процедуру минулого року. І слід пам’ятати – вона займає не один тиждень, тому відключитись в останній день перед запуском теплоносія в мережу не вийде.

  Чи є тепло після центрального опалення у Червонограді?

  Є, якщо ви знову ж таки врахуєте усі нюанси. По суті, тепло вашої оселі триматиметься на трьох китах:

  • утеплення фасаду
  • якісні вікна та двері
  • індивідуальне опалення

  Щодо утеплення фасаду. Пам’ятайте, що при неякісному виконанні робіт, замість теплої комфортної оселі ви можете отримати сирі стіни, цвіль та неприємний запах. Це може підійти вам, якщо ви – граф Дракула або один із членів родини Адамсів. Але більшості таке не подобається. Тому не соромтесь детально дізнатися про матеріали, які будуть використовуватись при роботі, досвід майстрів (за можливості, запитайте відгуки у попередніх клієнтів), документи фірми та гарантію на виконані роботи.

  Про вікна та двері. Ви їх встановлюєте раз на багато років, тому варто подбати про те, щоб вони гарантували безпеку, зручне використання (особливо, якщо ви збираєтесь їх мити, живучи на верхніх поверхах) та ефективну циркуляцію повітря і зберігання тепла в квартирі.

  Про ефективність правильного утеплення фасаду та встановлення енергозберігаючих вікон говорить досвід Червоноградської центральної міської лікарні. Тут роботи проводились за так звані кіотські гроші. Багатостраждальний довгий проект, але все ж нарешті завершений. Так ось, керівник КП “Червоноградтеплокомуненерго” Степан Дмуховський стверджує – після проведення робіт витрати на обігрів лікарні зменшились на 30%.

  І до основного – індивідуальне опалення.

  Насправді ринок пропонує широкий вибір сучасних пристроїв для обігріву житла. Проте найбільш популярними та енергоефективними є теплові насоси. По-перше, це незалежність власника квартири від газу. Друга причина – економія коштів, витрачених на опалення.

  Вони поділяються на такі основні види:

  • Повітря-вода
  • Повітря-повітря
  • Геотермальні

  В чому різниця?

  Повітря-вода – це хороша альтернатива, аби відмовитись від опалення газом власних будинків. І не тільки. Такі прилади підійдуть навіть для садочків та шкіл.

  опалення у Червонограді

  А от щодо квартир, невеликих будинків та офісів, найпопулярнішими для облаштування індивідуального опалення є теплові насоси повітря-повітря.

  Тепло вони беруть з навколишнього середовища, електрика потрібна тільки для того щоб «розігнати» саму систему. Інколи їх ще називають кондиціонерами, які працюють навпаки.

  опалення у Червонограді

  Найпереконливішими аргументами в порівнянні з іншими видами індивідуального опалення є:

  • найнижче енергоспоживання, з 1кВт електроенергії може продукувати 4 кВт тепла
  • ціна обладнання є доступною
  • монтажні роботи та матеріали йде менше затрат, а ніж для побудови складної системи опалення для газу, чи опалення дровами.

  Така система опалення має ще і ряд додаткових корисних функцій:

  • охолодження влітку,
  • ефективна функція осушення,
  • система фільтрації повітря,
  • WI-FI керування та багагато інших.
  опалення у Червонограді

  Але основне – це комфорт цілий рік.

  Проте для справжньої ефективності та економії треба не просто придбати пристрій, а розрахувати, що саме потрібно, аби було тепло і вигідно. Є формули, які допоможуть вирахувати ідеальну потужність індивідуального опалення саме для вашого житла,

  – розповідають нам фахівці компанії Техносвіт, які вже не перший рік працюють на цьому ринку в нашому регіоні.

  Якщо облаштовують індивідуальне опалення для великих будівель, найчастіше використовують геотермальні теплові насоси.

  І додають – облаштувати якісно індивідуальне опалення неможливо без правильної якісної вентиляції.

  Найпростіша, найменш затратна система вентиляції – це рекуператор. Оскільки ми стараємось зменшити тепловтрати свого житла, ми утепляємо фасад та ставимо пластикові вікна, відповідно ми робимо так званий термос, який не дихає. Відповідно і люди, які знаходяться в цьому приміщенні, виділяють вуглекислий газ, а притоку повітря немає. Починає боліти голова, ми не висипаємось, вікна “потіють”, зявляється грибок, зайві запахи. Саме з цим допоможе боротись рекуператор, замінюючи застійне повітря на свіже. При цьому навіть взимку повітря заходить в приміщеня підігріте.

  Правда, якщо говорити про індивідуальне опалення, то мова йде не тільки про котли чи конвектори. Особисто я, дивлячись різноманітні фільми, завжди заздрила людям, які ввечері мостяться перед теплим каміном з келихом чогось там. Звісно, моя мрія була більше про естетику і дизайн. Але, при правильному виборі, камін може стати не лише окрасою вашої оселі, а й надійним джерелом тепла.

  опалення у Червонограді

  Як правильно обрати та встановити камін?

  Про це ми запитали у фахівців фірми F-kamin.

  • Монтаж в новобудові

  Якщо ви плануєте обладнати камін в новій будівлі, продумати місце для цього краще за все заздалегідь, ще на етапі планування. За вимогами безпеки камін дозволяється встановлювати лише в приміщеннях, що мають обладнаний димохідний канал для відведення виникаючих при його експлуатації продуктів горіння. Такий канал розташовується в ідеалі безпосередньо над каміном і не повинен мати ніяких зайвих вигинів, що погіршать його функціональність. Розміри димоходу повинні цілком співпадати з відводом вихідного патрубка топки.

  При обладнанні кількох камінів у великій будівлі — для кожної з них потрібно буде робити окремий димар. Не менш важливо обладнати прикамінний простір з матеріалів, що не горять — каменю, цегли і таке інше. Підлога повинна бути міцною, адже вага навіть найменшої камінної топки — понад 100 кг.

  • Монтаж у старому будинку

  В цьому випадку техвимоги до приміщення ті ж самі — наявність димаря, міцне перекриття з негорючих матеріалів тощо. Тільки у випадку старих приміщень всі ці вимоги буде важче виконати, адже доведеться, скоріш за все, переоблаштовувати усе, що стосується камінної конструкції. Доволі часто виникає потреба в облаштуванні прибудови до будинку, щоб в ній робити димохідний канал та інші необхідні комунікації

  опалення у Червонограді
  • Монтаж у будинку з каміном відкритого типу

  У цьому випадку завдання суттєво спрощується. Знадобиться лише дещо демонтувати та встановити всередину спеціальну касету, яка служитиме новим корпусом.

  • Як правильно обирати закритий камін?

  Потрібно знати, що існує лише два різновиди камінів такого типу: з камінною касетою або камінною топкою. Головна прикмета перших — відсутність звичного димовивідного ковпака. Саме тому їх досить легко встановити замість вже наявного відкритого каміну з невеликими перебудовами приміщення. Суттєва ж перевага моделей з камінною топкою — наявність вгорі так званої «свині» для збору диму. Саме завдяки цьому елементу суттєво збільшується теплообмін вашого агрегату.

  опалення у Червонограді

  Ще один варіант – придбати житло з уже встановленим індивідуальним опаленням.

  Ситуація із центральним опаленням спонукає одразу при плануванні будови враховувати енергоефективність. Слід зважати, щоб ізоляційні матеріали мали низьке значення коефіцієнта теплопровідності, не виділяли в навколішнє середовище пил і волокна, виключали процес корозії устаткування, не підтримували горіння і мали властивість самозатухания.

  поснюють нам у відділі продажу “ЕкоПарку”.

  Тут підтверджують – якісний обігрів помешкання залежатиме від дотримання комплексу заходів, жодний з яких не можна виключити.

  Ми враховували це і при встановленні вікон (коефіцієнт теплопередачі, високий рівень звуко та теплоізоляції), і при виборі котлів (функціональність приладу при компактності корпусу, економне використання енергоресурсу, гарантія багаторічної роботи). Тому вже з досвіду радимо червоноградцям дуже уважно ставитись до кожного нюансу в облаштуванні індивідуального опалення в квартирі чи будинку.

  Тож за умови виконання усіх пунктів, ви отримаєте теплу і затишну квартиру з мінімальними витратами на комірне. Сподіваємось, вам було корисно.


  0
  Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
  ()
  x
  Choose A Format
  Personality quiz
  Series of questions that intends to reveal something about the personality
  Trivia quiz
  Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
  Poll
  Voting to make decisions or determine opinions
  Story
  Formatted Text with Embeds and Visuals
  List
  The Classic Internet Listicles
  Countdown
  The Classic Internet Countdowns
  Open List
  Submit your own item and vote up for the best submission
  Ranked List
  Upvote or downvote to decide the best list item
  Meme
  Upload your own images to make custom memes
  Video
  Youtube, Vimeo or Vine Embeds
  Audio
  Soundcloud or Mixcloud Embeds
  Image
  Photo or GIF
  Gif
  GIF format
  Ехо Червонограда

  FREE
  VIEW