Шахтарі протестують через зарплатні борги

Нагадаємо, 8 грудня проплатили 38% заробітної плати за листопад 2021 року промислово-виробничому персоналу держпідприємства


Сьогодні, 14 грудня, нардеп Михайло Волинець повідомив: 16 грудня таки відбудеться позачергове засідання Верховної Ради. Для цього зібрали необхідну кількість підписів.

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ

Під час засідання народні депутати мають розглянути законопроект №5891-1 про виділення до кінця року 2,4 млрд грн для стабілізації роботи шахт державної форми власності.

Нагадаємо, що на підтримку ініціаторів позачергової сесії до столиці завтра вирушать шахтарі ДП «Львіввугілля». Додамо, що станом на 14 грудня до роботи приступили усі шахти “Львіввугілля”.

Додамо, що, за повідомленням прес-служби ДП, 14 грудня у ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від переуступлення боргів ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» (за вугілля, що закуповувалося через цю компанію й спалювалося на ТЕС «Центренерго») та ПАТ «Центренерго» за реалізовану вугільну продукцію.

Їх скеровано на виплату 67% заробітної плати за вересень 2021 року усім працівникам держпідприємства. Загалом буде виплачено 97% зарплати за вересень усім працівникам держпідприємства. Кошти надходять на особові рахунки працівників.


Нагадаємо:

7 грудня стало відомо, що гірники шахти “Червоноградська” відмовились підніматись на поверхню після першої зміни. Спочатку про це повідомив нардеп Михайло Волинець. Правда, повідомив ще в той час, коли перша зміна і так мала бути в шахті. Проте працівники підприємства на поверхню дійсно не піднялись, а друга зміна поїхала не на звичне місце праці, а в Сокаль – до адмінприміщення ДП Львіввугілля.

шахтарі

За інформацією ДП Львіввугілля, борг перед працівниками держпідприємства на 7 грудня складав 236 мільйонів 274 тисячі гривень.

3-го грудня на сторінці ДП Львіввугілля з’явилась інформація, що за інформацією Міністерства енергетики України, сьогодні Міністерство фінансів погодило випуск коштів за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі». У ДП «Львіввугілля» очікується надходження бюджетних коштів на виплату 38% заробітної плати за листопад 2021 року промислово-виробничому персоналу. Але станом на 7 грудня кошти так і не надійшли.

Востаннє на сторінці держпідприємства про зарплату сповіщали 19 листопада. Тоді на ДП «Львіввугілля» надійшли кошти згідно з графіком від ПАТ «Центренерго»: 15,3 млн грн від переуступлення боргів ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» за вугілля, що закуповувалося через цю компанію й спалювалося на теплостанціях «Центренерго», і попередня оплата за реалізовану вугільну продукцію.

Їх було скеровано на виплату 13% заробітної плати за жовтень 2021 року усім працівникам держпідприємства. Відтак, загалом було виплачено 44% заробітної плати за жовтень усім працівникам.

Тим часом інший народний депутат, Михайло Бондар оголосив – збирає підписи для того, щоб наступного тижня Верховна Рада зібралась позачергово – для вирішення проблем вугільників.

За моєю заявою, отримав підписні листи для збору підписів про скликання позачергового пленарного засідання Верховної…

Опубліковано Бондаром Михайлом Вівторок, 7 грудня 2021 р.

Вже в Сокалі шахтарі вирішили – навіть якщо зараз їм переведуть відсотки заборгованості, вони протест не зупинять. Відтак – перестають відвантажувати вугілля та збираються в Київ наступного тижня.

На ДП Львіввугілля завершились збори трудових колективів шахт

На ДП Львіввугілля завершились збори трудових колективів шахт

Опубліковано Ехо Червонограда Вівторок, 7 грудня 2021 р.

Крім того, на “Червоноградську” приїхав нардеп від 124 округу Юрій Камельчук. Зі своєї сторінки та в ефірі одного з телеканалів він звернувся до Прем’єра та міністра енергетики щодо термінового погашення заборгованості перед шахтарями та уникнення в подальшому невиплати заробітної плати.

‼️39 шахтарів Червоноградської шахти страйкують під землею. Кілька хвилин тому, під землю до працівників спустився керівник шахти з тормозками. Мені вже повідомили, що стан здоров‘я працівників в нормі.Але сьогодні я вчергове звертаюся до міністра енергетики та прем’єр-міністра України! Терміново погасіть борги по зарплатах працівникам ДП Львіввугілля, зокрема, перед шахтою «Надія». Шахтарі нічим не гірші за всіх нас! Вони, так само як вчителі і лікарі – мають право на своєчасну зарплату і нормований робочий день! Вони не мають повертатися додому з пустими кишенями. Денис Шмигаль

Опубліковано Юрієм Камельчуком Вівторок, 7 грудня 2021 р.

Вже зранку 8 грудня стало відомо – до “Червоноградської” приєднались, не приступивши до роботи, гірники “Межирічанської”, “Великомостівської”.

Солідарність з колегами висловив колектив “Степової”:

Шахтарі Степової солідарні з шахтарями Червоноградської!!!

Опубліковано Василем Семканичем Вівторок, 7 грудня 2021 р.

Гірники “Лісової” перекрили дорогу на Соснівському перехресті на знак протесту проти заборгованості із виплати заробітної плати.

8 грудня в 14:20 на сторінці ДП “Львіввугілля” повідомили: на рахунок ДП «Львіввугілля» в Казначействі надійшли кошти за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі» на виплату 38% заробітної плати за листопад 2021 року промислово-виробничому персоналу держпідприємства.

Кошти надходять на особові рахунки працівників.

18:43 – Михайло Волинець повідомив, що всі 32 гірники «Червоноградської» виїхали на поверхню.

Завтра на позмінних зборах трудові колективи шахт «Львіввугілля» прийматимуть рішення щодо подальшої форми протесту. Не виключено, що перекриватимуть прикордонний перехід біля Рави-Руської, щоб привернути увагу до критичної ситуації з невиплатою зарплати, кризи у вугільній галузі.

Водночас, згідно з розподілом бюджетних коштів, пропонується виділити на виплату зарплати по ДП «Львіввугілля» близько 40 млн грн…

Нагадаю, що станом на 7 грудня зарплатний борг перед працівниками ДП «Львіввугілля» сягає 376, 27 млн грн.

Раніше Михайло Волинець повідомив, що на позачерговому засіданні Верховної Ради, якщо воно відбудеться, мають розглянути законопроект №5891-1, яким передбачається внесення змін до бюджету України на 2021-й – виділення до кінця року 2,4 млрд грн для стабілізації роботи державних вугледобувних підприємств.

9 грудня перед засіданням сесії до Червоноградської міської ради прийшли працівники держшахт. Вони звернулись до місцевої влади за підтримкою у бортьбі з несвоєчасною виплатою заробітної плати.

Тим часом інша група шахтарів рушила до Рави Руської. На міжнародній трасі привертали увагу до шахтарських проблем перекриттям дороги.

Пообіді депутати Червоноградської міської ради проголосували за звернення до Президента, Прем’єра, профільного міністра, голови ЛОДА та народного депутата від 124 округу. В документі йдеться не тільки про виплату заборгованості, а й про передбачення у бюджеті на 2022 рік державних дотацій для вугільників, дотримання норм закону “Про престижність шахтарської праці”, а головне – розвитку на території шахтарських регіонів промислових підприємств для забезпечення альтернативних робочих місць.

Під час обговорення питання, міський голова Андрій Залівський повідомив, що, за його інформацією, зараз Міненерго працює з іншими відомствами для пошуку коштів на виплату заборгованих зарплат. В тому числі – за рахунок додаткового авансування від Центренерго.

Після голосування до присутніх звернувся народний депутат Юрій Камельчук. Він повідомив, що, окрім 39 мільйонів, які надійшли на рахунки ДП 8 грудня, до 17 грудня мають виділити 700 мільйонів для виплат заборгованостей шахтарям України.

Також нардеп оголосив, що на прохання шахтарів ініціює зустріч профспілкових лідерів вугільних підприємств із Прем’єром Денисом Шмигалем.

Проте у п’ятницю, 10 грудня, на сторінці ДП Львіввугілля з’явилась інформація:

10 грудня 2021 року о 14:00, за поданням керівництва Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, заблоковано всі розрахункові рахунки відокремлених підрозділів ДП «Львіввугілля» шляхом виставлення інкасових доручень. Списання коштів проходить в автоматичному режимі.

Такі дії податкової служби не підлягають оскарженню.

На сьогодні очікувалося надходження коштів від ПАТ «Центренерго». У зв’язку з блокуванням рахунків ПАТ «Центренерго» не може випустити кошти для ДП «Львіввугілля» на виплату зарплати шахтарям.Адміністрація і шахтарські профспілки повідомили про цю кричущу ситуацію Міненерго, Львівську облдержадміністрацію, правоохоронні органи, прокуратуру.

Станом на 13 грудня ДП Львіввугілля оголосило про розблокування рахунків підприємства. Відтак, в ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації вугільної продукції. Їх скеровано на виплату 17% заробітної плати за жовтень 2021 року всім працівникам держпідприємства.

Раніше Міненерго повідомило:

Близько 700 млн грн вже з цього тижня планується перерахувати на державні вуглевидобувні підприємстваТакої домовленості було досягнуто з керівництвом «Центренерго». Керівники шахт мають використати ці кошти для виплат заробітної платні шахтарям.

Крім того, Міненерго забезпечило виділення додаткових коштів для зарплат шахтарям. Так, у грудні на ці цілі буде спрямовано ще близько 90 млн грн, які, з ініціативи Міненерго перерозподілено з інших бюджетних програм Міністерства за рахунок економії коштів.

Про те, що робота над забезпеченням виплати зарплат відбувається і вже знайдено шляхи для фінансування, Міністерство повідомляло на своїх офіційних ресурсах ще 9 грудня.

Варто зазначити, що перерахування понад 700 млн грн з «Центренерго» вже заплановано на цей тиждень. Тож закликаємо профільні профспілки до співпраці щодо максимально прозорого інформування працівників вуглевидобувних підприємств стосовно планових виплат.

Так само закликаємо профспілки долучитись до контролю за виконанням принципу 80/20, згідно з яким, за рішення Кабміну, 80% всіх отриманих коштів керівництво шахт має спрямовувати саме на виплату заробіних плат шахтарям.

Нагадаємо, восени Міненерго було додатково виділено з Держбюджету близько 1 млрд грн. Вони надійшли на вугледобувні підприємства у повному обсязі згідно із запланованим графіком: близько 700 млн грн – у листопаді, 300 млн грн – у грудні.У серпні поточного року на зарплати шахтарям було направлено понад 390 млн грн через перерозподіл видатків з іншої програми держбюджету.

Весною цього року Міненерго також забезпечило виплату понад 830 млн грн грн на зарплати шахтарям за рахунок наближення коштів за відповідною бюджетною програмою.Таким чином, Міненерго забезпечило виплату держпідтримки шахтарям на поточний рік з коштів, передбачених державним бюджетом в повному обсязі, а також на постійній основі вирішує питання погашення поточних заборгованостей.

Крім того, Прем’єр Денис Шмигаль повідомив:

За інформацією Міненерго, для погашення заборгованостей по виплаті заробітної плати шахтарям державних вугледобувних підприємств буде спрямовано понад 700 мільйонів гривень.

Дав завдання міністру енергетики проконтролювати процес виконання учасниками ринку своєчасних розрахунків за відвантажену продукцію, аби кошти були спрямовані на виплату зарплат гірникам найближчими днями.

14 грудня, нардеп Михайло Волинець повідомив: 16 грудня таки відбудеться позачергове засідання Верховної Ради. Для цього зібрали необхідну кількість підписів.

Під час засідання народні депутати мають розглянути законопроект №5891-1 про виділення до кінця року 2,4 млрд грн для стабілізації роботи шахт державної форми власності.

Нагадаємо, що на підтримку ініціаторів позачергової сесії до столиці 15 грудня вирушать шахтарі ДП «Львіввугілля». Додамо, що станом на 14 грудня до роботи приступили усі шахти “Львіввугілля”.

Додамо, що, за повідомленням прес-служби ДП, 14 грудня у ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від переуступлення боргів ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» (за вугілля, що закуповувалося через цю компанію й спалювалося на ТЕС «Центренерго») та ПАТ «Центренерго» за реалізовану вугільну продукцію.

Їх скеровано на виплату 67% заробітної плати за вересень 2021 року усім працівникам держпідприємства. Загалом буде виплачено 97% зарплати за вересень усім працівникам держпідприємства. Кошти надходять на особові рахунки працівників.

Інформація доповнюється


0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format
Ехо Червонограда

FREE
VIEW