18 лютого в Червоноградську центральну міську лікарню доправили ангіограф. Це високоточне обладнання, яке допомагає кардіологам та нейрохірургам рятувати життя пацієнтів.
До повного запуску ще кілька місяців – ще має бути встановлення, період налаштування, завершення робіт у приміщенні, які можливо виконати лише після встановлення обладнання, також усі заміри випромінення.
Наприкінці минулого року Червоноградська міська рада повідомляла, що Львівська обласна державна адміністрація отримала лист від Міністерства охорони здоров’я з переліком закладів, які отримають ангіографи. Серед них – і Червоноградська центральна міська лікарня. На той час закупівля відбулась, проте тривав період оскаржень.

Нагадаємо, депутати Червоноградської міської ради виділили 2 мільйони гривень на співфінансування придбання ангіографа для медустанови ще 2 липня 2020 року. Вперше 3 процедури закупівлі ангіографів були оголошені ДУ “Медичні закупівлі України” наприкінці вересня 2020 року. Проте через оскарження процедура була зупинена. І лиш тепер її змогли перезапустити.
Додамо, що ангіограф у Червоноградській міській лікарні має розташовуватись у відремонтованому приймально-діагностичному відділенні.
Ангіограф – що це і для чого?
Це високоточне обладнання, яке зокрема дозволяє визначити, де саме у судинах порушений кровообіг, унікальний апарат, на якому видно усю карту судин потрібного органу чи частини тіла. За допомогою цього методу діагностики лікарня зможе ефективно і точно діагностувати і ліквідувати патології судин людського організму.

Ангіографи широко застосовують і кардіологи, і нейрохірурги. Зокрема, у разі, коли стався інсульт, який спричинила аневризма судин головного мозку. Аневризма — це патологія, коли зі стінки судини випинається ґуля, стінка при цьому тоншає і лопає, через що стається крововилив у мозок. За допомогою катетерів можна зайти до цієї аневризми ще до того, як вона розірветься, вставити спеціальну спіраль, яка стане запобіжним засобом проти крововиливу.
Робота на такому обладнанні – не новинка для українських лікарів. Проте, в більшості, воно було застаріле і постійно ламалось, якість зображення залишала бажати кращого, можливості були дуже обмежені. А сучасні ангіографи дозволяють проводити менш травматичні операції, реабілітація після яких проходитиме значно швидше.
В лікарнях, які вже отримали сучасні ангіографи, наголошують – завдяки новому обладнанню зможуть проводити операції, від яких раніше відмовлялися. Адже на цих апаратах є система візуалізації, що дозволяє розширити діапазон діагностики та втручань.