Тепло на межі зриву. Що хоче Нафтогаз, і чому не платить Теплокомуненерго

Нафтогаз вам не Теплокомуненерго. Якщо ЧТКЕ багато років надає послугу опалення в борг, то НАК працювати без грошей не збирається


Вчасний старт опалювального сезону в низці українських міст під загрозою через борги 98 виробників тепла. Дані про підприємства, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО), оприлюднила НАК «Нафтогаз України».

Нафтогаз завчасно публікує перелік критичних боржників, щоб мешканці кожної області могли перевірити, чи входить місцеве підприємство до їх числа.

йдеться у повідомленні.

Серед підприємств, які перелічили у Нафтогазі, є і КП Червоноградтеплокомуненерго.

Щоб убезпечити своїх клієнтів та успішно увійти в опалювальний сезон, виробники тепла мають виконати обов’язкові умови постачання газу (передбачено Постановою КМУ від 19 жовтня 2018 р. №867), говорять у Навфтогазі.

До таких умов належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з наведених нижче умов:

 • дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій та без урахування штрафних санкцій);
 • укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»;
 • погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

Що таке ці 1 552 938 грн?

Так от, Червоноградська міська рада 18 жовтня 2018 року прийняла рішення про “погодження комунальному пiдприємству Червоноградської мiської ради “Червоноградтеплокомуненерго” договорiв реструктуризацiї заборгованостi за спожитий природний газ з НАК  “Нафтогаз України” та надання мiсцевої гарантiї щодо його виконання шляхом укладення договорiв мiсцевих гарантiй”.

Відповідно до цього рішення, заборгованість Теплокомуненерго перед НАК Нафтогазом (на той час – 57 939 921,06 грн) розбили на 60 календарних місяців. А фiнвiддiлу веліли передбачити у видатках мiського бюджету кошти для забезпечення виконання гарантiйних зобов′язань.

теплокомуненерго
теплокомуненерго

Простими словами, рада виступила гарантом щомісячного платежу у розмірі трохи менше мільйона з міського бюджету. Але, судячи із таблиці, опублікованої Нафтогазом, останні два місяці ми цей платіж практично не сплачували.

І тепер, напередодні опалювального сезону, Червоноград попередили: не буде грошей – не буде тепла.

Чому ЧТКЕ не платить?

А бо вже багато років частину послуг і саме підприємство надає в борг. Ми звернулись до першого заступника міського голови Дмитра Балка, аби дізнатись, хто і скільки заборгував ЧТКЕ. Відтак, станом на початок вересня:

 • 20 617 400 грн – населення
 • 334 000 грн – Держбюджет
 • 202 000 грн – Соснівська міська лікарня
 • 73 000 грн – Музей історії релігії
 • 17 000 000 грн – ДП “Львіввугілля”
 • 1 600 000 грн – Укрзахідвуглебуд
 • 274 000 грн – шахта “Надія”
 • 116 000 грн – ВАТ “Калина”
 • 245 000 грн – КП “Червонограджитлокомунсервіс”
 • 1 134 000 грн – КП “Червоноградводоканал” (правда, тут уточнення – водоканалу тепловики заборгували у 5 разів більше)
 • 6 000 000 грн – інші.

Наразі будуть шукати можливість таки виділити гроші з міського бюджету. Адже абоненти ЧТКЕ – це не тільки мешканці міста, а й величезна соціальна сфера – садочки, школи, лікарні тощо. Тож розпочати опалювальний сезон змушені.

Проте, мабуть, нарешті треба знайти альтернативу підприємству-пилосмокту міського бюджету.


*** Топ Довідника ***


*** Новинки Довідника ***