Міненерго виділило гроші шахтарям

В Кабміні кажуть, що Міненерго виділило гроші, аби розрахуватись за борги перед шахтарями


Міненерго виділило шахтарям державних шахт додатково майже 340 млн грн. Про це на засіданні Уряду в середу, 1 липня, повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Паралельно із засіданням Кабміну шахтарі зі всієї України проводили страйк в Києві, аби їм погасили заборгованість.

«Вперше за значний період у держави немає боргів перед шахтарями державних шахт в поточному режимі. Борги погашені перед практично 40 тисячами гірників, які виконують титанічну роботу кожного дня»,

– заявив очільник Уряду,

«Президент давав доручення вирішити проблему заборгованості по зарплатах, і відповідне завдання нам вдалося виконати і попри коронакризу, і попри кризу в енергетиці. Надалі я попрошу в.о. Міністра енергетики уважно слідкувати за ситуацією та в разі потреби дуже швидко приймати рішення»,

– підсумував Прем’єр-міністр.

За інформацією Міністерства енергетики, 26 червня Міністерство фінансів, за пропозицією Міненерго виділило гроші шахтарям, здійснивши наближення бюджетних асигнувань за програмою «Реструктуризація вугільної галузі» з листопада – грудня на червень.

339 млн грн Міненерго виділило шахтарям для погашення заборгованості із заробітної плати перед шахтарями за квітень і травень 2020 року. За 6 місяців 2020 року вугледобувними підприємствами на виплату заробітної плати та погашення заборгованості з неї спрямовано 3,5 млрд грн.

Додамо, що сьогодні був другий день безстрокової акції протесту працівників вуглевидобувних підприємств у Києві. Серед тих, хто вимагав в Міненерго виділити гроші для погашення заборгованості і стабільну роботу гірникам, були і шахтарі Червонограда.

🔴НАЖИВО. Розпочався другий день безстрокової всеукраїнської акції протесту шахтарів «Мирноградвугілля», «Добропіллявугілля», «Селидіввугілля», «Первомайськвугілля»,«Львіввугілля», «Волиньвугілля».#ВсеукраїнськийПротестШахтарів2020

Gepostet von Михайло Волинець am Mittwoch, 1. Juli 2020

Нещодавно в Києві страйкували працівники шахти “Надія” через чотиримісячні борги по зарплаті.

Тоді гірники зустрічались з президентом Володимиром Зеленським.

Вихід президента до шахтарів ш-ти ''Надія''

Gepostet von Sergey Gorshkov am Mittwoch, 24. Juni 2020

Крім того, як повідомила прес-служба ДП Львіввугілля, 30 червня відбулася попереджувальна акція біля адмінбудівлі ДП «Калуська ТЕЦ-Нова». Вимоги – терміново погасити заборгованість за отриману ще в березні вугільну продукцію. На сьогодні ця теплоцентраль заборгувала гірникам 23,3 млн грн.

Шахтарські профспілки вимагали негайного розрахунку, про що провели перемовини з керівництвом теплоцентралі.

Домовитися не вдалося.

Пропозиція керівництва ТЕЦ поставляти електроенергію в рахунок боргу за угодою неприйнятна: придбання електроенергії здійснюється виключно через тендерні закупівлі, і угоди з постачальниками ДП «Львіввугілля» вже уклало. Так само, на думку профспілок, далека від здорового ґлузду й пропозиція, що ТЕЦ буде віддавати борг по 300 тис. грн у тиждень. Адже це триватиме два роки, та й жодних гарантій дотримання графіку немає.

Додамо, що, за інформацією того ж ДП Львіввугілля, для безперебійної роботи ДП «Львіввугілля» з отриманих коштів від реалізації вугільної продукції оплачено електроенергію за липень в сумі 15 млн грн.


*** Топ Довідника ***


*** Новинки Довідника ***