У вас лишилось три дні

щоб змінити виборчу адресу і голосувати за місцем проживання


Як це зробити, пояснили в Червоноградському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Ваше місце фактично проживання не збігається з місцем реєстрації? До 10 вересня включно ви можете змінити виборчу адресу та взяти участь у виборах до органів місцевого самоврядування.

Куди звернутись, щоб змінити виборчу адресу?

До відділу ведення державного реєстру виборців за місцем, де виборець фактично проживає.

Детальну інформацію про місцезнаходження потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті Державного реєстру виборців (ДРВ), де в розділі “Органи реєстру ” слід зайти у вкладку “Відділи ведення реєстру

Які документи потрібно подавати?

 • Паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України.
 • Заяву про зміну виборчої адреси, форму якої можна знайти як на сайті Державного реєстру виборців чи Центральної виборчої комісії, так і в приміщенні відділу ведення реєстру.
 • Документи, які підтверджують, що виборець фактично проживає за вказаною у заяві адресою.

Це може бути копія одного із таких документів:

 • договір оренди житла, на підставі якого виборець проживає за відповідною адресою;
 • документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за відповідною адресою, виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування.

Наприклад, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань тощо.

 • документ, який підтверджує право власності на житло за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою.

Наприклад, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни тощо.

 • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
 • документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстроване відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” за відповідною виборчою адресою.

Наприклад, рішення органу соціального захисту населення про призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею тощо.

 • документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних відносинах із особою, місце проживання якої зареєстроване відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою.

Наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо

Як подати документи?

 • Особисто, фізично відвідавши відділ ведення реєстру виборців;
 • Через уповноваженого представника виборця – для цього потрібен ще один документ, нотаріально посвідчена довіреність, де прописані конкретні повноваження від виборця такому представнику;
 • Подати заяву он-лайн на сайті ДРВ або ж на сайті Центральної виборчої комісії з використанням цифрового електронного підпису.

Як подати заяву онлайн?

Для подання заяви онлайн, необхідно заповнити електронну форму, розміщену, зокрема, на сайті ЦВК. Копії документів, що підтверджують фактичне проживання виборця, потрібно подати у файлах формату JPEG (*.jpg) або PDF (*.pdf), загальний розмір якого/яких не повинен перевищувати 5 мегабайтів. Про подання заяви в електронній формі на вказану виборцем адресу електронної пошти надсилається відповідне повідомлення.

Скільки триватиме розгляд заяви?

На розгляд заяви передбачено 15 днів з моменту її отримання. Строк розгляду може збільшуватись, якщо у заяві будуть виявлені помилки, неточності чи недостатні дані. В такому випадку виборцю буде надана можливість виправити відповідні недоліки. Повідомлення про внесення до Реєстру “нової” виборчої адреси надсилається виборцю на адресу електронної пошти, зазначену в он-лайн-заяві. Навіть якщо виборець подавав заяву особисто чи через представника, він також може отримати повідомлення на електронну пошту, якщо зазначить про це у заяві.

Які обмеження існують щодо зміни виборчої адреси?

Окрім заборони зміни виборчої адреси під час виборчого процесу, не дозволена і повторна зміна виборчої адреси впродовж 6 місяців.


*** Топ Довідника ***


*** Новинки Довідника ***