11 січня в сесійній залі Червоноградської міської ради відбувся звіт поліцейських офіцерів громад та дільничних інспекторів Червоноградської громади. Але розмова не звелася до сухої статистики – правоохоронці розповіли про проблеми, з якими зустрічаються в роботі та питання, які потребують нагального вирішення.
І це не лише комп’ютерна техніка, драгери чи приміщення. Одними із найбільш обговорюваних тем стала стихійна торгівля та місце для тимчасового перебування безхатьків і людей в стані алкосп’яніння.
Стихійна торгівля: побороти не можна залишити
20 грудня виконавчий комітет Червоноградської міської ради надав дозвіл Червоноградському відділу поліції для розміщення тимчасової споруди на вул. Шухевича, 1б – поліцейської станції. Зараз приміщення облаштовують, проте поліцейський офіцер громади, котрий там працюватиме уже знає, з чим найбільше буде проблем. Стихійна торгівля.
Каже – рішення треба шукати спільне. Не лише ганяти з місця на місце торговців (знаємо, про що будуть ваші коментарі, проте це далеко не тільки бабця з пляшкою молока), а підійти до проблеми комплексно, спільно з міською радою.
В принципі, ідеальним рішенням, на думку і правоохоронців, і заступника міського голови Володимира Коваля, було б дозволити торгівлю і облаштувати там місця. Проте, каже заступник,зробити це не мають повноважень, згідно з нормами і законодавством.
Зараз людям пропонують для реалізації товару місця на ринку. Проте, кажуть, на зиму бажаючих більше – таки в критому приміщенні приємніше стояти під час дощів, холодів і снігопадів. Але з настанням тепла все повернеться – торговцям цікавіше стояти в прохідному місці, і байдуже, що це заборонено, а мешканці прилеглих будинків не в захваті від базару, що простягнувся аж до входів у під’їзди.
З іншої сторони правоохоронці кажуть – як тільки роблять спроби навести лад, знаходиться купа фейсбучних експертів, які пишуть критичні пости у соцмережах і розганяють зраду. І аргументи, що підприємці, які цілком легально працюють у магазинах поруч, та й на самому ринку, і сплачують усі платежі, ще й облаштовують територію навколо себе, м’яко кажучи, незадоволені тим, що перекупи з Шувару притерлись до бабці, яка продає пучок петрушки. Буси з м’ясом, десятки кілограмів апельсинів і помідор – навряд таке в скромній господі звичайної бабці росте.
Вони теж люди
Ще одна проблема, яка підіймалась під час зустрічі правоохоронців та влади – тимчасовий прихисток, куди поліцейські могли б доправляти людей в стані алкогольного сп’яніння та безхатьків. Залишити просто на вулиці мерзнути ми їх не можемо, кажуть поліцейські. Проте їх ніхто не хоче приймати.
В приймальному відділенні Червоноградської ЦМЛ максимум колють укол – і знову відправляють на вулицю, наркологія відмовляється, хоча саме туди їх і мали б доправляти, пункти обігріву скаржаться на сморід – і теж виганяють.
У мене був випадок, що я 3 години не могла людину подіти, тому для мене це дуже гостре питання. Ми мусимо знайти рішення зараз, коли надходять холоди,
– говорить старший інспектор з превентивної діяльності відділу превенції Тетяна Микитко.
І додає – у цей же час, коли поліція кілька годин намагається прилаштувати людину, надходять виклики про бійки, сімейне насильство, інші злочини. Тому це дуже небезпечне витрачання часу.
Наразі дійшли згоди, що правоохоронці поцікавляться досвідом вирішення таких питань у інших населених пунктах, а представники влади, зі своєї сторони, намагатимуться подумати про варіанти.
Вони теж люди. Бувають різні обставини, чому людина у такому стані. Вже були три летальні випадки. Тому я обов’язково прийду із можливими рішеннями, і чекаю від вас цього теж.