Це те, з чого ми починаємо наш курс Медіашколи для дітей. Адже зазвичай їх до нас приводять батьки із думкою, що ми будемо робити із них журналістів чи блогерів. А дитина мріє стати лікарем, візажиситом, кондитером чи навіть космонавтом. І вона не розуміє – що їй взагалі в цій медіашколі робити.
Спеціально для відповіді на це запитання ми зробили простеньку, але красномовну презентацію. І допомогли нам у цьому самі ж дітки з медіашколи.
Ми зробили невеличку фотосесію, в якій дітки придумали, як презентувати майбутню омріяну професію. А потім разом намагались розібратись, для чого ж їм треба наші заняття.
І ось ми вирішили поділитися цією презентацією з вами.
Припустимо, ваша дитина мріє про спортивну кар’єру, як Даня. Якщо спортсмен успішний – це стовідсоткова медійність. У нього будуть брати післяматчеві коментарі та запрошувати на інтерв’ю чи в різного виду шоу. Для початківців буде цікавим його відеоблог про, до прикладу, правильні тренування, харчування для спортсменів, одяг та взуття, спортінвентар. Він може у підсумку створити власну школу, команду чи спортклуб, які треба буде піарити, щоб збільшувати дохід.
Все це пов’язане із знанням інструментів різних соцмереж, вмінням поводитись із журналістами, зрозуміти, наскільки адекватні вам ставлять запитанн, чи не намагаються вами маніпулювати, чи не подали матеріал, перекрутивши сенси, які ви вкладали у свої слова. Адже це може зашкодити як вам, так і вашій команді або справі.
А якщо лікар? Для чого медіашкола йому?
Тут ми завжди наводимо приклад одного із найвідоміших педіатрів України – Комаровського. Це лікар, який став мегауспішним, зокрема – через свою медійність. Яка мама не дивилась його телешколу?
З приходом ковіду медики стали дуже популярними – вони вели блоги і записували відео, давали сотні коментарів журналістам, були учасниками обговорень у студіях. І все це вимагало знань поводження з медіа. Але навряд багатьох лікарів до цього готували.
Зате добре працювали з медійністю фейкороби, через що у реальних лікарів додавалось роботи – доводилось спростовувати відверті нісенітниці, які могли комусь коштувати здоров’я, а то і життя.
Зараз ми бачимо, що кожний медичний заклад – і комунальний, і приватний – ведуть свої сторінки в соцмережах. Для мене найцікавішими є дописи Першого медичного об’єднання Львова. Тут есемемники розуміють, що важливо наповнити сторінку не тільки переліком фахівців чи номерами телефонів, а й історіями успіху їніх працівників, розповідями про пацієнтів – і через ці засоби достукатись до аудиторії. А це важливо, це про здоров’я.
А тепер давайте спробуємо пройти завдання, яке ми даємо нашим дітям у медіашколі. Спробуйте, виходяи з уже сказаного, зрозуміти, для чого знання про медіа для цих професій.
Вдалося?
Саме для того, щоб у світі глобальної цифровізації дитина почувала себе комфортно, успішно розвивалась, знання про медіа їй необхідні. Додамо, що це питання ще й безпеки. Але про це – у наступних матеріалах.
А якщо ви хочете, щоб ми допомагали вашій дитині опанувати світ медіа, дзвоніть: 0935349834.