У Львівській області стартував набір на посади поліцейських офіцерів громад:
- Львівська ТГ – 12 посад;
- Стрийська ТГ – 4 посади;
- Червоноградська ТГ – 4 посади;
- Східницька ТГ – 3 посади;
- Бісковицька ТГ – 2 посади;
- Турківська ТГ – 2 посади;
- Пустомитівська ТГ – 2 посади;
- Давидівська ТГ – 1 посада.
До участі у конкурсі запрошуються діючі працівники поліції з вищою освітою, практичним стажем роботи не менше 1,5 роки та водійським посвідченням. Подача анкет триватиме до 12 грудня.
Нагадаємо, три місяці тому почала свою роботу поліцейська станція в селі Сілець
Головним завданням правоохоронців є забезпечення правопорядку на ввіреній території, протидія та запобігання вчиненню правопорушень, превентивна робота. До обов’язків офіцерів громади входитимуть забезпечення безпеки дорожнього руху, реагування на звернення громадян, протидія та запобігання вчиненню правопорушень, реагування на факти вчинення домашнього насильства тощо.
Щоб краще орієнтуватися у потребах людей та надавати якісні поліцейські послуги, офіцери громад проживатимуть на території обслуговування та будуть доступним для громадян цілодобово. Оцінювати їхню діяльність будуть самі мешканці.
Цьогоріч проект буде реалізовано ще в Соснівці, а наступного року планують відкрити поліцейські станції у Волсвині та Острові. В Сільці така станція складається із щойно відремонтованих робочих кабінетів, кімнати відпочинку, санвузла. Також поліцейські громади отримали робочі автівки та зброю.
Хто такі – поліцейські громади?
В Національній поліції їх називають наступним кроком реформи. Головна ідея такого кроку – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.
Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади, то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й (нарешті!) перед самою громадою. До слова, громада має взяти на себе часткове фінансування поліцейських станцій. І під час відкриття приміщення в Сільці, міський голова Червонограда Андрій Залівський повідомив – якщо староста села буде повідомляти про хороше виконання обов’язків, правоохоронців преміюватимуть з міського бюджету, аби це стало додатковим символом справно і чесно нести службу.
Для чого поліцейські громади?
Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень, пояснюють в Нацполі.
Детальніше, чим відрізняються поліцейські громади від дільничних – у відео:
Поліцейськими громади стануть вмотивовані та доброчесні поліцейські з не менш ніж півторарічним стажем роботи, вищою освітою та водійським посвідченням. Ще з вимог – самостійні і відповідальні, відкриті і комунікабельні. Ті, хто здатний до критичного мислення і вміє залагоджувати конфлікти.
Як стати поліцейським громади?
Для відбору кандидатам слід заповнити анкету. Далі – два етапи відбору. На першому – тестуванні – оцінюватимуть загальні навички кандидатів (рівень логічного та аналітичного мислення), знання законодавства. Також кандидати пройдуть тест на інтегративність. На другому – спеціальна комісія з представників НПУ та представників громад проведе з кандидатами особисті інтерв’ю.
Потім – два з половиною місяців спеціального підготовчого курсу (зі збереженням поточної посади і зарплати), який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності:
- тактичну підготовку з елементами моделювання ситуацій;
- методи контраварійного кермування;
- розвиток навичок проактивної діяльності;
- сучасні інструменти та методи взаємодії поліції та громади.
У підсумку поліцейські громади отримують:
- можливість призначення на офіцерську посаду;
- службові автомобіль та приміщення;
- повне екіпірування;
- планшет (отримувати завдання і вести звітність офіцери будуть в електронному вигляді);
- заробітну плату від 14 000 гривень;
- соціальне забезпечення згідно з діючим законодавством.