Хто платить за повірку лічильників обліку води?

ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області роз'яснило правила повірки лічильників обліку холодної, гарячої води та теплової енергії


В принципі, схема, яку роз’яснило ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, проста – якщо така послуга включена в тариф, то платить підприємство. Якщо ж ні, то КП не має права таку послугу проводити за свій рахунок. Адже, згідно із законодавством, має виконувати роботи за економічно обгрунтованим тарифом, в який включений увесь перелік послуг. Тобто – не має права працювати в збиток.

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ

В червоноградському варіанті йдеться про КП “Червоноградводоканал”, яке надає послуги із водопостачання та водовідведення. Проте в тариф місцевого водоканалу така послуга не включена. Керівник підприємства Володимир Солдат пояснює: це був би несправедливий тариф, адже в частині помешкань лічильники відсутні, частина мешканців встановлює нові. Тобто, такої послуги вони не потребують, але, у випадку закладення її в тариф, все одно би сплачували. Тому наразі у вартість послуг КП її включати не збираються.

Відтак, якщо у вас прийшов час повірки лічильника, ви маєте здійснити його власним коштом та власними силами.

Тут текст обласної Держпродспоживслужби із роз'ясненнями та зазначенням Законів України та постанов Кабміну, на яких ці роз'яснення грунтуються.
Правовідносини, що виникають між виробниками/виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Статтею 19 зазначеного Закону визначено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відносини у сфері метрологічної діяльності регулює Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон).

Відповідно до статті 11 Закону, засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Статтею 28 Закону встановлено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з тепло- та водопостачання.

Водночас, статтею 46 Закону встановлено, що фізичні особи оплачують метрологічні роботи, пов’язані із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів метрологічного контролю (у тому числі й повірку засобів вимірювальної техніки,) в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Отже, зазначеним Законом, визначено, що фізичні особи оплачують метрологічні роботи, пов’язані із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів метрологічного контролю (у тому числі й повірку засобів вимірювальної техніки) в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та водночас передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт засобів вимірювальної техніки здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з тепло- та водопостачання.

У відповідності до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається. Тобто, для виконання певних робіт суб’єкт господарювання у сфері тепло – та водопостачання повинен мати джерело відшкодування витрат понесених під час виконання цих робіт.

З урахуванням вищевикладеного постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» затверджено Порядок формування тарифів на централізоване опалення, водопостачання та водовідведення, якими передбачено механізм розрахунку економічно обґрунтованих тарифів та визначено перелік витрат, які можуть включаються до складу повної собівартості послуг з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення, та, відповідно, тарифів на ці послуги.

Згідно з вказаним Порядком витрати пов’язані з періодичною повіркою приладів обліку, які є власністю фізичної особи – споживача (квартирні засоби обліку), не включалися до складу тарифів на послуги з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення.

Ці витрати мали включатися до складу тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.

З метою нормативно-правового врегулювання питання щодо повірки приладів обліку, які є власністю фізичної особи – споживача (квартирні засоби обліку), постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 532 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011р. № 869», передбачено включення витрат з періодичної повірки, опломбування, обслуговування та ремонту (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) засобів обліку води та теплової енергії до складу тарифів з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення.

Також, зазначеною постановою внесено відповідні зміни до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, зокрема, виключено пункт 24 Порядку, який передбачав можливість включення до складу тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій витрат з періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних приладів обліку води та теплової енергії.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

На сьогоднішній день повноваження щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги (у тому числі з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води) мають Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) та органи місцевого самоврядування. НКРЕКП встановлює тарифи на комунальні-послуги тим суб’єктам природніх монополій та суб’єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких вона здійснює.

Зважаючи на вищевикладене, після включення органами, уповноваженими здійснювати встановлення тарифів, до складу цих тарифів витрат на періодичну повірку, обслуговування і ремонт засобів обліку) для суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність з централізованого опалення, холодного та гарячого водопостачання (виконавців послуг) та на підставі договорів між споживачем та виконавцями зазначених послуг періодична повірка, обслуговування і ремонт засобів обліку (у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування) повинна проводитись виконавцем послуг.

 


0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format
Ехо Червонограда

FREE
VIEW