Місту потрібні інвестиції – улюблена цитата одного із депутатів попереднього скликання Червоноградської міської ради. А що потрібно інвестору? В першу чергу, прозорі правила гри та чітке розуміння – які можливості території, в яку він вкладає гроші. Власне для цього все більше громад розробляють інвестиційний паспорт.
Що це і для чого?
Інвестиційний паспорт – це документ, який презентує потенціал громади, є збірником пропозицій для майбутнього інвестора. Сертифікат на виготовлення такого паспорта сьогодні в приміщенні Львівської обласної ради отримала і Червоноградська громада.

Майбутній інвестиційний паспорт – це основа розвитку кожної громади, бо хаотичне планування – це вже позавчорашній день, сьогодні треба демонструвати комплексне стратегічне мислення, яке відкриватиме можливості та перспективи кожної громади.
Написання інвестиційних паспортів і програм сприятимуть зацікавленню інвесторів розвивати свій бізнес і вкладати інвестиції у ваші громади. Дуже важливо, аби ви, як пілотні в цьому процесі, стали прикладом своїм колегами з інших громад. У наших спільних інтересах якомога швидше сформувати інвестиційні паспорти у всіх 73 громадах, аби спільними зусиллями потужно працювати над розвитком області.
Упевнена, досвід Львівщини будуть запозичувати інші області України. Запрошую всіх до роботи!
зауважила у вітальному слові голова Львівської обласної ради, голова Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Ірина Гримак.

Як ідеться в повідомленні Львівської обласної ради, експертну підтримку розробки інвестиційних паспортів здійснюватиме ТОВ «ППВ Мережі знань» (PPV Knowledge Networks).
PPV Knowledge Networks – це агенція економічного розвитку. Агенція має статус асоційованого члена мережі European Creative Business Network. Працює у Львові з 2008 року. Серед її проектів – інвестиційні паспорти Миколаєва, Львова, Нового Роздолу, Добротвора, Бурштина.
Як розроблятиметься інвестиційний паспорт
Відповідно до інформації, розміщеної на сайті PPV Knowledge Networks, проектна робота, відповідно до узгодженого технічного завдання та плану виконання, складатиметься з:
- Збір та опрацювання даних про територію за сприяння замовника;
- Проведення зустрічей із місцевим бізнесом для визначення очікувань щодо розвитку ринків;
- Підготовка бізнес-кейсів інвестування на територію;
- Підготовка тексту та візуалізації інвестиційного паспорту спільно із дизайнером;
- Розробка фінальної версії документу та його презентація для заінтересованих сторін.
У підсумку громада має отримати розроблений інвестиційний паспорт у різних версіях – скорочена та повна, онлайн та друкована). Приблизно така робота зазвичай триває 4 місяці.
Додамо, що допомога із розроблення паспорту надаватиметься на умовах співфінансування громадами та Асоціацією «Ради Львівщини» (50/50).