Кольоровий карантин: що чекає нас із 1 серпня

Карантин в Україні з 1 серпня змінить правила. А карта нашої країни буде розмальовуватись у чотири кольори - відповідно до рівня епідемічної небезпеки.


Нагадаємо – адаптивний карантин в Україні із постановою Кабміну №641 від 22 липня отримав новий вигляд. Замість щотижневих засідань обласних та місцевих комісій, життя в тому чи іншому регіоні залежатиме від рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Саме вона раз на 5 днів буде переглядати показники в тій чи іншій області і посилювати або послаблювати карантин.

Раніше перенесення таких рішень у центр пояснював міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами, таким чином намагатимуться забрати вплив місцевих чиновників та політиків на карантинні рішення перед місцевими виборами.

Отож, карта України від 1 серпня замальовуватиметься у чотири кольори – зелений, жовтий, “помаранчевий” або “червоний”.

В Кабміні це назвали “рівень епідемічної небезпеки”. І він може змінюватися як для всієї території регіону, так і для території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону – тобто, районів.

Питання про встановлення карантинних обмежень не на території усієї області, а порайонно, піднімалось давно. Адже, наприклад, статистика Львова суттєво відрізнялась від інших частин області. Проте на територіях із незначним поширенням захворюваності не могли послабити карантин.

Що значать кольори?

Це фактично градація регіонів – від тих, де коронавірусу майже нема до тих, де його дуже багато – за чотирма основними показниками:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків, який обраховується за формулою
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків, який обраховується за формулою
    Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

Відповідно до цих кольорів будуть і визначатися карантинні обмеження в регіоні.

Зелений

Тут має бути до 5 відсотків перевищення кожног