Дев’ятого червня заступник міського голови Червонограда Микола Мисак провів прес-конференцію по десяти об’єктах будівництва, які виконуються на замовлення відділу Капітального будівництва та інвестицій Червоноградської міської ради.
В загальному про пресуху було в анонсі. Тепер власне про об’єкти будівництва.
Спорткомплекс «Шахтар».
Я вже частково в змішному чаті пояснював начальникині інформвідділу, як мала б виглядати нормальна пресуха по спорткомплексу. Розкажу детальніше. Приходимо на об’єкт, Петро Павлюк показує проект і пояснює, шо має бути зроблене. Далі серія уточнюючих запитань — і йдемо дивитись, чи все відповідає проекту (хоча б візуально). По ходу огляду об’єкту присутні задають питання Павлюку, в тому числі — шо де робив попередній підрядник, а шо де теперішній. Ну і бажано, шоб Павлюк пам’ятав (або мав при собі) цифри витрат по об’єкту. Ніби ж нескладно. Незрозуміло тільки, чому цього досі не було зроблено. При тому, шо Андрій Залівський публічно це одобрив ще в лютому цього року. А відділу інформполітики таке прохання-побажання я висловив 18 березня.
Ідеально було б робити такий огляд-фіксацію стану об’єкту в період між закінченням робіт першого підрядника і початком робіт другого. Але маємо те, шо маємо.
Правда, про шо ми говоримо, якшо міський голова Червонограда вважає, шо зі спорткомплексом взагалі все ок, а негативні відгуки про реконструкцію — це замовна кампанія з очорнення дій по цьому об’єкту.
На початку брифінгу по спорткомплексу Микола Мисак зазначає, шо міській владі не вистачає близько 2,4 млн грн для повного профінансування цього об’єкту. Хоча договір був підписаний на 8,3 млн, а підряднику станом на дату брифінгу перевели 8,15 млн. Ймовірно, ці 2,4 млн — це додаткові видатки на ремонт тих приміщень, які не були передбачені проектом. Але це знову питання до замовника робіт Петра Павлюка.
Спорткомплекс «Шахтар» на завершальній стадії. Вже який рік. І каже Микола Іванович, шо до 15 червня 2021 року роботи по спорткомплексу мають бути завершені.
Якшо хтось не пам’ятає, то таких дат завершення робіт по спорткомплексу вже було немало:
- 31.12.2019;
- 31.12.2020;
- 31.01.2021;
- 15.02.2021;
- 20.02.2021;
- 30.04.2021;
- 15.06.2021
Як думаєте, чому так довго? Залівський і Мисак взяли на озброєння версію, шо затримка із завершенням реконструкції пов’язана із виконанням інших робіт, не передбачених проектом.
І тут можна було б зрозуміти, якшо б передбачені проектом роботи були виконані. Але ж ми бачили, якої якості роботи і стан виконання реконструкції на спорткомплексі.
Власне, на прес-конференції Микола Іванович озвучив зауваження Мінрегіону щодо спорткомплексу:
Ну а я поцікавився, а які ж тоді були зауваження у замовника (відділу капітального будівництва) до виконання робіт підрядником:
Перелік зауважень Мінрегіону та відділу капітального будівництва виглядають якось не дуже прискіпливими, коли ми дивимось на фото, зроблені представниками Громадської ради у спорткомплексі в день прес-конференції — 9 червня.
Сьогодні, 16 червня, я запитав в Миколи Івановича про стан робіт. Каже — ше роблять ті частини об’єкту, які не входять в проект із реконструкції. А щодо робіт згідно проекту реконструкції — «квітка».
Правда, як мінімум прилегла територія ше в дуже зародковому стані. А судячи із досвіду темпів та якості виправляння недоробок — там є на шо звернути увагу.