Три тижні тому в коментарі Суспільне Львів керівник Управління капбудівництва області Роман Калагурський заявив, що проект гірницької школи потребує корегування. Нагадаємо, реконструкція освітнього закладу триває вже понад півроку. І мала завершитись наприкінці 2021-го. Але, судячи з матеріалу на сайті Червоноградської міської ради, корегування документації досі не почали.
Це при тому, що прогалини в проекті мали помітити ще на етапі тендеру або початку робіт. Ок – забути якесь підсобне приміщення, але як не помітити, що в проекті школи немає спортзалу? Як так сталось, що про це заговорили лише тепер?
7 лютого, коли приміщення вже мало бути місяць як завершене, відбулася нарада представників влади різного рівня, керівництва школи та підрядника. Саме там «було прийнято рішення, що до 11 лютого підрядна організація готує перелік коригувань, які слід внести в проєктно-кошторисну документацію та подає на опрацювання замовнику – управлінню капітального будівництва ЛОДА.
Після погодження із замовником, нова ПКД проходитиме експертизу, і на підставі експертного висновку з підрядником укладатиметься нова угода, відповідно до обсягу коштів, що будуть виділені на завершення першої черги реконструкції школи.
Наступна робоча нарада у такому ж форматі запланована на 25 лютого».

Тим часом діти вчитимуться в пристосованих приміщеннях, а не в школі, а вчителі бігатимуть між клубом, сільрадою і садком.
Директор школи Наталія Маяк розповіла: «Ремонтні роботи на об’єкті ведуться вкрай повільно – одночасно у школі працює від трьох до десяти працівників».
Троє працівників на реконструкцію величезного об’єкту. І при цьому представник підрядної організації Богдан Матківський заявив, що без перерахунку ПКД взагалі зупинять роботи, адже «з часу розробки проєкту відбулись зміни у розцінках на будівельні матеріали».

Але ж поки троє-десять працівників будуть робити настільки масштабний проект, ціни зміняться ще не один раз, чи не так? І, схоже, весь цей час будуть перераховувати ПКД, а з підрядником укладатиметься нова угода» замість нового тендеру на новий обсяг фінансування – через зміну ціни на матеріали, підняття мінімальних зарплат чи ще якоїсь біди. Ну або знайдуть ще «додаткові роботи, котрі були необхідними, однак не передбачались у проєкті» (нагадує спорткомплекс, який реконструював той же «Спецбудзахід»).
P.S. Але ми не впевнені, що заплатили достатньо податків, щоб мати право це писати.