Звіти старост: почуємо кожного?

Питання звіту старост і доступності цих звітів - це теж питання прозорості та доброчесності громади. Але то вже не цього року.


Це блоги
Тут ми публікуємо думки різних авторів про події чи процеси у Червонограді та районі

У п’ятницю, 31 березня, відбудеться звіт чотирьох старост – Соснівки, Острова, Гірника та Поздимира. У соцмережах Ехо уже двічі дякували органу місцевого самоврядування за організацію цих звітів. Чому?

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ
  • Почнемо з того, що дату і час проведення заходів вибрали “дуже зручно” для мешканців цих населених пунктів – 16:00, робочий день. Якщо врахувати, що жителі частенько працюють, до прикладу, в Червонограді, навряд вони встигнуть на звіт.
  • По-друге, у нас питання як у журналістів – а яким чином нам висвітлювати звіти усіх старост, якщо вони відбуваються одночасно у різних куточках громади?

Ми, до слова, проекспериментували в неділю, коли звітували старости Сільця та Межиріччя. Авторка цього тексту спробувала добратись маршруткою на звіт. Представникам влади теж було б непогано спробувати доїхати до цих населених пунктів у неділю не машиною. Чому?

  • Авторка просто не змогла добратись до Сільця, бо маршрутки на Соснівку їздять лише раз на годину, а поки я перебігала з одного вокзалу на інший, пропустила і львівську. І це вже питання не лише організації заходу, а й організації перевезень.
  • Звіт старости Межиріччя перенесли на годину раніше, але ми про це дізнались взагалі випадково. Тобто, гіпотетично я могла б доїхати до Р-15 у Межиріччі, дійти до народного дому – і нікуди не встигнути. І це вже питання роботи інформаційного відділу.

Ехо Червонограда вирішило не їхати на останні півгодини звіту старости Сільця – бо тоді неможливо буде повноцінно подати інформацію про цей захід. Але є підстави вважати, що представникам місцевої влади абсолютно начхати, що там про них пишуть і говорять. Чому?

Під час засідання виконавчого комітету, в присутності міського голови, керуючого справами виконкому та старост (усі ці посадовці входять до виконкому) депутат Червоноградської міської ради Михайло Лапець звернувся до присутніх із проханням таки розвести в часі звіти старост. Аргумент: він хоче почути діалог між мешканцями усіх населених пунктів з усіма старостами і на підставі цього зрозуміти, як оцінюють люди діяльність старост, які проблеми хвилюють людей.

І кілька разів міський голова Червонограда відповів, що немає проблеми в тому, щоб викликати старост на звіт перед депутатами.

А нам здається, є велика пробема в тому, що міський голова не розуміє різниці між прослуховуванням звіту старости і діалогом між старостою і мешканцями. Вкотре керівник громади не хоче чути думку людей, йому достатньо статистики в презентації.

Наведемо приклад. Гірник – це одне із місць, де має відбутись звіт. Щовівторка ми слухаємо, як звітує тамтешній староста в сесійній залі під час вівторкової планерки. І ми не пишемо щовівторка про проблеми Гірника тому, що в більшості на нараді чуємо від Василя Тереха фразу “Проблемних питань немає”. І нам дуже хотілося б почути, чи насправді мешканці Гірника так вважають. Перше, що спадає на думку – це діти, які не можуть відвідувати школу Гірника уже не перший рік.

Якщо ж ми поїдемо в Гірник, ми не почуємо, що думають про роботу старости мешканці Соснівки. А в цей же час звітуватиме і староста Острівського старостинського округу, в якої взагалі відповідальність за величезну територію нашої громади.

Під час виконкому Михайлові Лапцю закинули, що він не мешканець тих населених пунктів, де відбуватиметься звіт.

  • По-перше, рідко буває таке, щоб мешканці Червонограда не мали нічого спільного з іншими населеними пунктами. До прикладу, половина родини авторки живе у Гірнику, частина родини похована на цвинтарі у Сільці, з Ехо Червонограда співпрацюють волонтери з Соснівки, наше медіа читає уся громада. Тож не може такого бути, що нас цікавить лише стан справ у Червонограді, бо ми тут живемо.
  • По-друге, Михайло Лапець може жити в Червонограді, але він є депутатом усієї громади, голосує за рішення, які впливають на мешканців Соснівки, Острова, Бережного, Сільця і так далі.
  • По-третє, якщо ми все ж ділимось за населеними пунктами, то чому староста Межиріччя чи Гірника голосує за розміщення дорожніх знаків чи видалення зелених насаджень у Червонограді?

Дуже шкода, що керівнику громади здається незрозумілим бажання депутата поїхати і послухати реальні діалоги громади з її старостами. Особливо, якщо більшість із цих старост ці люди не обирали. Яким чином Андрій Залівський розуміє, що Ірина Харчук, наприклад, влаштовує мешканців Соснівки? Зі слів самої Ірини Харчук на звіті в сесійній залі?

І ще одна річ, яка дивує – чому лише журналісти Ехо Червонограда піднімають це питання? Невже іншим редакціям не хочеться почути, що говорять ті, хто їх читає, дивиться, слухає? Чи вам достатньо отого щовівторкового “Проблемних питань на нараду немає”?


0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format
Ехо Червонограда

FREE
VIEW