Повернутись до початку: у Червонограді планують туристичний маршрут

Зараз - особливий час згадати, що саме робить нас нацією, самобутньою і неповторною.


Це блоги
Тут ми публікуємо думки різних авторів про події чи процеси у Червонограді та районі

При згадці про Червоноград одразу виникають асоціації із вугіллям та важкою шахтарською працею. Асоціації, звісно, вірні, але не повні. 

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ

Цей край багатий на історичні пам’ятки та події, вирізняється своїми автентичними ремеслами, які широко розвивалися на теренах району.

Змінити та розширити уявлення про місто допоможе туризм. Впродовж останніх років, попри всі труднощі, є люди, які намагаються розвивати туристичний потенціал, виділяючи та відроджуючи туристичні маршрути, які мають зацікавити та відкрити чимало нового, як для гостей, так і для жителів міста. З ними – начальником відділу культури Червоноградської міської ради Андрієм Проциком та спеціалістом відділу культури Юрієм Гринівим – поспілкувалась Ірина Луговська.

Справа в тім, що, надихнувшись ідеєю розвинути й відродити культурну спадщину, популяризувати червоноградський туризм, відділ культури працює над створенням туристичного маршруту, запуск якого планується вже цієї весни.

Відділом культури спільно з Музеєм історії релігії та місцевими майстрами напрацьовується концепція створення мистецького осередку “Центр відродження Сокальської кераміки” на базі приміщення Бендюзького народного дому та “Садиби гончара” у селі Бендюга. В подальшому ці елементи стануть частинами туристичного маршруту, присвяченого місцевим народним промислам, де кожен зможе ознайомитися з давніми традиціями Сокальської кераміки та безпосередньо спробувати себе в гончарній справі

повідомили на сторінці відділу.

Проект включає в себе пізнавальні екскурсії палацом Потоцьких, в якому зараз розташовується музей. А ще – знайомство з одним із місцевих ремесел – сокальською керамікою.

палац Потоцьких у мініатюрі, відтворений червоноградським художником Сергієм Солодким. Цей макет, як і інші, зараз є частиною колекції Музею історії релігії у Червонограді.
виставка керамічних виробів у Музеї історії релігії в Червонограді

Відновлене забуте

Сокальська кераміка набула популярності в ХІХ ст. завдяки роботам Василя Шостопальця та інших тогочасних майстрів. Після широкої популярності, на жаль, настав час забуття автентичного ремесла. Частково це пов’язано із індустріалізацією міста, яка поступово витіснила місцеве гончарство. 

Проте завдяки гончарам, які, беручи за приклад роботи давніх представників ремесла, власноруч виготовляють вироби сокальської кераміки, настав час відновлення забутої спадщини. Одне із завдань проекту – внести сокальську кераміку до списку нематеріальної культурної спадщини.

Про походження, розвиток та відновлення сокальської кераміки Ехо Червонограда спілкувались із родиною майстрів Сергієм та Аллою Івашків.

Туристичний маршрут, як розповів нам Андрій Процик, має поєднати теоретичну частину, в якій можна буде дізнатись глибоку історію місцевої кераміки, побачити роботи яскравих представників цього ремесла та практичну частину, де бажаючі зможуть спробувати виготовити виріб власноруч. 

майстер-клас із гончарства в Музеї історії релігії
фестиваль гончарства біля палацу Потоцьких, червень 2021 року

До слова, гончарство – це не тільки прикладне мистецтво. Воно є своєрідною формою терапії. 

Не керамікою єдиною

Одним із етапів маршруту планують облаштувати вітальну зону біля народного дому у селі Бендюга. А ще продумують особливі частування для гостей. Організатори хочуть поєднати у стравах автентичність та сучасність Червоноградського району.

Цей тур є лише однією із частин великого проекту відродження культурної спадщини. Згодом очікується розширення туристичного маршруту, який охоплюватиме і інші народні ремесла, як от вишивку, писанку тощо.

експозиція писанок в музеї видатного червоноградського писанкаря Тараса Городецького

Тож місцевий відділ культури запрошує не лише відвідувачів, а й народних майстрів до співпраці.


Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
Powered by Estatik
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format
Ехо Червонограда

FREE
VIEW