З лютого громадському активісту та депутату Червоноградської райради Олександру Клімову надійшла відповідь на запит щодо виділення коштів на облаштування укриттів у закладах освіти Червоноградської громади впродовж 2022 року.
Судячи з документа, який підписав міський голова Червонограда Андрій Залівський, на облаштування таких укриттів було виділено з міського бюджету 1 мільйон 12 тисяч 82 гривні.
Але нашу увагу привернули найбільше неосвоєні гроші, виділені для укриття гімназії імені родини Луговських.
У відповіді зазначається, що 250 тисяч гривень було виділено на облаштування бетонної підлоги, проте кошти не було освоєно через погодні умови і завершення бюджетного року. Відтак, гроші повернули в бюджет.
Це було у 2022 році, а вже в 2023 начальник відділу освіти Ігор Гомонко заявив, що відповідальні особи взагалі не знають, що треба робити в укритті, щоб діти могли ним користуватись. Укриття підтоплює, тому тривалий час діти не могли навчатися очно. 26 січня Червоноградська міська рада процитувала Ігоря Гомонка. Він повідомив, що “прийнято рішення провести на території школи геологічні дослідження. Є домовленість з виконавцями робіт, які після дослідження нададуть свої висновки і рекомендації”.
Ця цитата говорить не тільки про те, що погодні умови та кінець бюджетного року вберегли бюджет від недоцільних витрат, а й про підхід до виконання робіт та використання бюджетних коштів у Червоноградській громаді.
Не знаючи про причину підтоплень, які, за словами Ігоря Гомонка, спостерігаються в гімназії уже близько 30 років, з бюджету готові були витратити 250 тисяч гривень, навіть не знаючи, які роботи потрібні і не будучи впевненими в ефективності таких витрат. У відповіді Олександру Клімову немає ні слова про геологічні дослідження та нерозуміння, які саме роботи потрібні. Тобто, якби не “погодні умови” та “брак часу”, кошти готові були спокійно освоїти?
Ще одне запитання – чому ми не бачимо серед виділених коштів витрат на заміну мереж, які проходять через підвали, відведені під сховища для учнів та вихованців закладів освіти, і які вже мінімум двічі ставали причиною переходу червоноградських учнів на дистанційне навчання?
Наскільки взагалі ефективно використовується бюджет громади і наскільки ефективні менеджери керують важливими для мешканців галузями? Зокрема – освітою.