За чим їздили представники влади в Німеччину?

Навчально-ознайомчий візит відбувся у рамках проекту "Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України", який втілюється GIZ Ukraine за підтримки Уряду Німеччини.


Це блоги
Тут ми публікуємо думки різних авторів про події чи процеси у Червонограді та районі

Андрій Дяченко, начальник Червоноградської райдержадміністрації, розповів про досвід структурних змін у вугільних регіонах, який червоноградські посадовці та депутати вивчали в Німеччині.

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ

Впродовж тижня з навчально-ознайомчим візитом у складі делегації відвідав Польщу та Німеччину. Ми поїхали у 9 вугільних міст та відвідали 14 ревіталізованих об’єктів у промислових зонах.

Перша наша зустріч у Німеччині відбулася у місті Вайсвассер. Присутніми були представники мерії міста та Саксонського агентства структурних змін. Таку агенцію створили у 2019 році, її завдання консультувати райони та муніципалітети, які постраждали від структурних змін, і в рамках процесу структурного розвитку втілювати кроссекторальні ініціативи (житло, умови проживання та працевлаштування), щоб сформувати сучасний регіон.

Далі представники мерії та Саксонського агентства структурних змін розповіли, як змінювався регіон ще від початку 90-х, коли відбулось об’єднання Німеччини. Тоді частково закривались вугільні копальні на сході країни і чимало мешканців виїхало з міста, та й зараз у Вайсвассері проживає понад 15000 осіб, хоча ще 30 років тому ця цифра була вдвічі більшою.

\

Сьогодні мер міста Торстен Пьотц докладає максимальних зусиль, аби до Вайсвассеру приїжджали молоді люди та облаштовували тут своє життя. Відтак в місті активно будують дороги, зносять стару радянську забудову і натомість зводять сучасне комфортне житло, розвивають туристичний та культурний потенціал міста.

Схожа ситуація з міграцією людей на інші терени Німеччини є і в місті Гоєрсверда.

Мали можливість поспілкуватись з представниками промислового бізнесу. Зокрема, корпорація LEAG – одна із п’яти найбільших виробників електроенергії в Німеччині. Ця група компаній працює у сфері добувної промисловості та енергетики, однак готується до поступової відмови від використання бурого вугілля, а до 2030 року планує продукувати 7 гігават енергії, застосовуючи відновлювальні джерела, такі як сонячні парки та вітряні установки.

У зв’язку з енергетичним переходом Німеччини від бурого вугілля до «зелених» джерел енергії, корпорація активно працює над розширенням генеруючих потужностей відновлювальної енергетики. В планах – будівництво електростанції, яка працюватиме на водні, а вчасна рекультивація колишніх шахтних територій дозволяє концерну використати ці терени для встановлення сонячних парків, геотермальних насосів та вітряних установок.

Під враженням залишився від індустріального парку Шварце Пумпе, який розташований на території двох земель Бранденбург та Саксонія і займає площу 1100 гектарів. Зараз в промисловому парку працює 110 компаній, які забезпечують роботою 5200 осіб. У 2020 році тут збудували стартап-центр Dock 3, де компанії можуть орендувати площі та працювати над своїми ідеями, поки не вийдуть на промислові масштаби.

Окрім того, на території Шварце Пумпе прокладено понад 350 км залізниці, розміщено пункт управління колією, очисні споруди, склади та автоматизовані термінали, а ще своя пожежна частина, охоронна служба та пункт надання медичної допомоги.

Паперові фабрики, металообробні підприємства, сміттєспалювальні установки, станції з виготовлення біогазу, збагачення вугілля, виготовлення гіпсокартону – ось далеко не повний перелік підприємств, які успішно працюють на території Шварце Пумпе.

До 2028 року індустріальний парк потребуватиме ще 7000 працівників, відтак поміж компаніями уже розпочалась конкурентна боротьба за робочі руки.

Як бачимо і позитивний, і негативний досвід цих країн має безцінне значення для підготовки процесу структурних змін у нашому вугільному регіоні. Обов’язково має бути чітка стратегією справедливої і комплексної трансформації. Бо без належного планування, програм професійної перепідготовки, диверсифікації економіки та створення нових робочих місць утвориться велика соціальна та економічна нестабільність у нашому регіоні.


0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format
Ехо Червонограда

FREE
VIEW