Було б круто, дивитися свої улюблені фільми і допомагати цим Україні? Звучить дивно, але цілком реально. Ще у 2019 році українці створили онлайн-кінотеатр, де можна легально дивитись українське кіно. «Takflix» — платформа-алюзія на американський стримінговий сервіс «Netflix».
Платформа була заснована режисеркою і продюсеркою Надією Парфан. На платформі доступні як повно-, так і короткометражні фільми. Там ви можете знайти і окрему підбірку з фільмами про Маріуполь, і стрічки про Карпати. Можна навіть відсортувати фільми з англійськими субтитрами і показувати своїм друзям-іноземцям або практикуватись самим.
Половину прибутку від продажу квитків отримують режисери та творці фільмів, розміщених на платформі.
У майбутньому планується окремий розділ для краудфандингових кампаній на підтримку кіновиробництв. В Україні дуже мало кінотеатрів, які показують авторське кіно. Зазвичай, авторські стрічки мають обмежений час прокату, під їх показ виділяють малі зали. Тому усі охочі не встигають переглянути авторське українське кіно.
Через це Надія Парфан вирішила створити платформу, де українські фільми були б доступні для аудиторії після кінотеатрального прокату. Над платформою працює невелика команда, з ними ви можете ознайомитись у розділі “Про нас”. Станом на січень 2021 року на платформі зареєстровано понад 20 000 користувачів з України та з-за кордону. Після України найбільше дивляться «Такфлікс» у США, Польщі, Німеччині та Великій Британії.
Один з проектів “Такфлікс” — “Coming out of isolation 2.0”.
Спільний проект “COMING OUT OF ISOLATION 2.0” був створений у співпраці з KyivPride, артфонду «Ізоляція» та «Такфлікс» з метою подолання дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників ЛГБТ+ спільноти в Україні. Він покликаний неупереджено та критично говорити про різні, в тому числі й небінарні, гендерні ідентичності, сприяти видимості ЛГБТ+ людей, та сприяти їхньому повноцінному та рівноправному включенню у суспільне життя за допомогою сучасного мистецтва. Проект тривав до 25 жовтня 2020.
Ми запитали друзів, які вже користуються “Такфлікс”, чому вони обрали цю платформу.
1. Через інтерфейс — простий і зручний. Фільми поділені за категоріями, якщо ви не хочете платити за перегляд, для вас існує розділ “безкоштовні фільми”.
2. Бо вважають, що платити за українське кіно — це нормально. Українське кіно без глядача — ніщо, і його вартує підтримувати. Також візуально та ідейно сервіс близький користувачам, ніби платформа з душею. Також подобається функціонал спільноперегляду, це рятує і зближує.
3. Серед українських продуктів немає подібної притягуючою платформи, бо навіть, якщо брати SWEET.TV, MEGOGO, вони не висвітлюють таку кількість вітчизняного і непересічного продукту. «Takflix», у свою чергу, спеціалізується на фільмах українського виробництва. Сподіваємось, що у майбутньому платформа вийде на новий рівень, адже зараз є обмежений перелік фільмів, хочеться більше.
4. Якщо говорити про рекомендації фільмів, то це «Какофонія Донбасу», «Вхід через балкон», «Міст».
5. Серед сегменту велика перевага надається фільмам, які зроблені у співпраці з Довженко Центром («Земля»), і фільми з фестивалів («Нова українська хвиля»). Щодо першого – споживачі думають, що варто б більше з ним спрівпрацювати. У другому випадку — це фільми, які навіюють спогади з походів у кінотеатр «Жовтень», своєрідний відголосок життя «до».
6. За що опитані люблять українське кіно? За все! Тому що це єдине, що максимально може стосуватися тебе, і жодні американські/європейські/азійські фільми не здатні саме таке зробити. Цікаво бачити, як воно розвивається, цінно підтримувати його, слухати подкасти режисерів, тішитись за нього.