Чи можлива енергетична трансформація у Червонограді?

Про енергоефективну трансформацію Червонограда з малого - думка депутата міської ради Михайла Лапця


Це блоги
Тут ми публікуємо думки різних авторів про події чи процеси у Червонограді та районі

Проблеми сьогодення потребують негайного прийняття важливих рішень. Одне із них – це енергетична трансформація нашої громади. Власне такою і є тема консультацій програми GIZ.

Друзі! Наші матеріали створюються завдяки читацькій підтримці. Ви — наша сила робити Червоноград кращим. Зробіть нас ще сильнішими — щоб стати спільнотою Ехо Червонограда, НАТИСНІТЬ ТУТ

Довідково:

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. Станом на 31.12.2019 року 352 національних і 52 іноземних фахівців, а також 6 радників з розвитку представляють GIZ в Україні. Крім того, 7 інтегрованих експертів працюють безпосередньо в українських органах управління, торгово-промислових палатах, університетах та неурядових організаціях. З 2009 року GIZ має представництво в Києві (GIZ Бюро в Україні)
Один із проектів, який підтримує GIZ - Справедлива трансформація вугільних регіонів – це модель розвитку регіону, що передбачає гідне життя та чесний заробіток усім працівникам та спільнотам, на яких вплине процес відмови від викопного палива (ліквідація виробничих потужностей, вугледобувних підприємств тощо).
Кабінет Міністрів України планує ліквідувати неприбуткові вугільні шахти. Як тільки це станеться, виникнуть проблеми працевлаштування, перекваліфікації звільнених працівників та загалом постане питання майбутнього шахтарських міст. Досвід закриття шахт в Україні свідчить: воно проводилося без адекватної програми підтримки територій, що призвело до негативних соціально-економічних та екологічних наслідків.

енергетична трансформація

Подібні зустрічі дозволяють переймати досвід інших міст, зокрема – питання енергоаудиту освітніх закладів та популяризації ОСББ.

Я вважаю, що саме час впроваджувати у місті систему енергетичного менеджменту

Цим питанням не повинен займатись чинновник, який не зацікавлений у розвитку громади. Таким вектором у громаді повинен заматись експерт високого рівня, або організація, яка має досвід роботи з енегроефективністю. До прикладу, провести аудит бюджетних установ та запровадити комплексну програму, яка дозволить поступово модернізувати мережі, фасади, покрівлі у закладах освіти.

Приклад, як можна зекономити 800 тисяч в рік лише на лампах.

Усі школи та більшість бюджетних установ ще досі використовують старі лампи розжарювання, в середньому кожна споживає близько 60 Вт (0.06 кВт/год). У школі таких ламп близько 150-200 штук (візьмемо середнє 175 штук). При ціні 6 грн/кВт і умові, що школа освітлюється 4 години в добу, виходить: 0,06*175*6*4= 252 грн.

Якщо в місяці 22 робочі дні, то вартість споживання – 5544 грн. А якщо таких закладів 15, то на місяць вони витрачають від 83 тис. грн, а в рік – майже мільйон.

Якщо просто замінити всі лампи на аналогічні по яскравості світодіодні по 10 Вт, то сума буде наступна: 0,01*175*6*4=42 грн.

За 22 робочі дні – в місяць 924 грн. Тобто тих самих 15 закладів в місяць витратять близько 14 тис. грн, а за рік – 168 тис. грн. А це в 20 разів менше.

І це все гроші громади, які кожен місяць виділяються з бюджету. Та от щоб замінити всі ці лампи потрібно орієнтовно 130 тис. грн, і це дозволить економити 800 тисяч гривень в рік.

Звісно, це орієнтовний розрахунок, який потребує вивченню, але це якраз один із прикладів енергоменеджменту та результату, який зможе отримати громада від прийнятого рішення.

І ще не одне, не менш важливе питання – це створення та розвиток ОСББ у нашій громаді

Ще з минулого року ми вичаємо досвід ОСББ в інших громадах та порівнюємо його з нашим. У Червонограді здебільшого ОСББ створюють жителі новобудов. У Соснівці ОСББ створювали у зв’язку з неналежною роботою комунального підприємства.

енергетична трансформація

Влада нашої громади не спонукала мешканців багатоквартирних будинків створювати ОСББ. Це має кілька наслідків:

  • відсутність бажання створювати ОСББ
  • відсутність місцевих ефективних програм співфінансування
  • відсутність підтримки ініціативних груп
  • ігнорування різного роду державних програм.

Якщо підійти системно, то зекономлені кошти від заходів із впровадження енергоефетивності в бюджетних установах варто направити на різні програми, повязані з енергоефективністю новостворених ОСББ. Тоді ми отримаємо значний ефект.

Хотів би подякувати GIZ, за те що штовхаєте до змін нашу громаду.


Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
Powered by Estatik
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format
Ехо Червонограда

FREE
VIEW