17 серпня Червоноградська міська рада нарешті проголосувала за ліквідацію КП «Радіостудія “Новий двір“».
Нарешті. Бо так далі жити не можна.
Комунальне змі — це нонсенс. Для чого засновнику і комунальному підприємству робити вигляд, шо це якась незалежна журналістика, якшо заклад повністю фінансово залежний від міської ради. (Можете не наводити приклад Суспільного. На них норм так урізаннями бюджету тиснуть. Це вже не кажучи про звільнення Аласанії через те, шо мало показували тур Порошенка з томосом.)
По факту це КП мало б виконувати функції відділу інформполітики. До речі, (зараз буде замкнене коло) анемічність інформвідділу в тому числі і через те, шо радіо Новий двір не допомагає відділу, але це означає, шо начальникиня інформвідділу погано координує роботу КП «Радіостудія “Новий двір“».
Натомість форматно КП «Радіостудія “Новий двір“» працювало як окреме медіа. Окреме від міської ради, яка інформаційно теж чомусь працює більше як медіа, ніж як ресурсний інформаційний центр: в міської ради сайт та сторінки ради в соцмережах; в КП — дротове радіо плюс сторінка в фб, а також сайт і сторінки в соцмережах Першого муніципального порталу. Тому доволі дивним було міською радою утримувати по факту два тотожних медіа.
Простигосподи, але в плані інформування відділ інформполітики в рази краще справляється, ніж радіо Новий двір. І це при тому, шо як мінімум донедавна в відділі інформполітики була тільки-но одна начальникиня, а в КП «Радіостудія “Новий двір“» — троє працівників.

Крім показників енгейджменту на Фейсбуці, (а фб є зараз найпопулярнішою інформаційною екосистемою як мінімум у Червонограді) можемо, наприклад, проаналізувати середню переглядуваність випусків радіо Новий двір на Ютюбі:

Ше радіо має унікальну інформаційну екосистему — власників радіоточок. Тобто власників «колгоспників». Активних діючих і слухаючих точок — близько ста. Сто точок, Карл. І за добу в ефір колгоспника Новому двору дозволяють вриватися аж на пів години.
Пробачте, але тут для епічності мусить бути фрагмент глиби про день колгоспника:
Витрачати на якісне інформування додатково 700 тищ на рік — ок. Лиш би спромоглись нормально інформувати.
Витрачати на радіо Новий двір в районі 700 тищ гривень на рік — не ок. Дуже не ок. Взагалі не ок.
Рішення про ліквідацію мало бути вже давно. Як мінімум при розгляді бюджету-2021 в кінці 2020 року.
КП нема, директор — мусить бути.
Одразу після розгляду питання про ліквідацію КП «Радіостудія “Новий двір“» Червоноградська міська рада голосувала за припинення контракту із директором цього КП.
Першого вересня закінчується контракт директора Олександра Новацького. І рада має або продовжити цей контракт, або розірвати. Якшо продовжити, то мінімум на рік.
Тут якби виникає очевидне питання: для чого директор підприємству, яке буде ліквідоване? При тому, шо директора немає в ліквідаційній комісії.
Чинний директор пояснив свою необхідність на посаді тим, шо він хоче з колективом піти до кінця. В принципі, вони вже прийшли. Ну і він з колективом не 20–30 років, а 2–3, тому тут якось недоречно виглядають ці слізно-браві капітанські закидони.
Але депутати і міський голова почали придумувати варіанти, як (а головне — нашо) лишити Новацького на посаді директора. Андрій Залівський запитував у доповідаючого Георгія Тимчишина (керуючого справами виконкому), чи буде ок, якшо рада прийме незаконне рішення і продовжить контракт на 4 місяці. Степан Дмуховський пропонував призначити Новацького виконувачем обов’язків, але не вийшло — для цього претенденту треба бути в штаті підприємства.
Кароч, ціла операція з порятунку посади для Новацького закінчилась тим, шо депутати не проголосували за розірвання контракту. Правда, для того, шоб після закінчення терміну дії чинного контракту Олександр міг далі працювати, треба таки проголосувати за пролонгацію договору.
Тобто директора ліквідовуваного КП «Радіостудія “Новий двір“» не звільнили, шо означає — можна наступного разу спробувати проголосувати-перепідписати контракт.